Podplukovník Obrtel, který vrátil medaile kvůli "zločinecké organizaci NATO": Ještě jedna výrazná dohra

13.01.2015 14:15

Řadu nesouhlasných reakcí vyvolala poslankyně ODS Jana Černochová svým názorem na čin bývalého vojenského lékaře Marka Obrtela, který vrátil Ministerstvu obrany vyznamenání, která obdržel za svou činnost ve vojenských misích. Obrtel to odůvodnil tím, že Severoatlantickou alianci považuje za zločineckou organizaci.

Podplukovník Obrtel, který vrátil medaile kvůli "zločinecké organizaci NATO": Ještě jedna výrazná dohra
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová
reklama

Anketa

"Řekl bych jim: Pokud nedokážete přijmout pravidla hostitelské země (...), vraťte se domů do své původní vlasti." Tak by Miloš Zeman řešil otázku problémových muslimů. Souhlasíte s ním?

99%
1%
hlasovalo: 33670 lidí

„Paní Černochová, z Vašich názorů na p. Obrtela a USA jde na mně strach,“ zněla jedna z reakcí. Poslankyně odpověděla, že si za svými názory stojí. „Pokud se pan podplukovník chce distancovat od svého angažmá v armádě, resp. ve spojeneckých silách, pak by tak měl učinit důsledně,“ napsala s tím, že gesto s vrácenými vyznamenáními je jen plácnutím do vody a snahou strhnout na sebe mediální pozornost.

Pokud se chce Obrtel distancovat absolutně, neměl by činit jen laciná gesta

Milan Czaker se poslankyně ptal, proč by měl Obrtel podle jejího názoru vrátit výsluhy za to, že chce vrátit vyznamenání. „On odvedl určitou práci. Dle Vaší dedukce by za to neměl být odměněn,“ uvedl čtenář s tím, že mu uniká logika takového názoru. „Chce-li se distancovat absolutně, pak by neměl činit jen laciná a mediálně přitažlivá gesta, ale měl by svůj názor podpořit důslednými činy. Ale to chce již trochu více odvahy,“ reagovala Černochová.

Tato odpověď poslankyně ale obrazně řečeno nadzvedla ze židle Jiřího Janatu. „Mimo jiné, výsluha je odměna za již vykonanou práci ve více či méně pohodlných nebo příjemných (polních ) pracovních podmínkách. Výsluha se nevrací. Činnost lékaře byla, je a vždy bude prospěšnější než činnost politika,“ uvedl mimo jiné. Černochová zopakovala, že chce-li někdo konat v souladu se svým názorem, byť byl dříve jiný, měl by tak konat do důsledků, nejen naoko lacinými gesty. „Skutečný distanc od služby v armádě a ve spojeneckých silách by měl vypadat jinak,“ uvedla.

Videa dokazující transplantace na živých lidech? Na taková videa většinou nedám

Čtenářka Doležalová upozorňuje, že Obrtel ukazuje na „skutečné, pravdivé zrůdnosti a zvěrstva, které páchali a páchají určití lidé a státy na živých lidech.“ A zeptala se poslankyně, zda viděla a četla, že v bývalé Jugoslávii a na Ukrajině probíhají transplantace na živých lidech. A vyzvala Černochovou, aby si příslušná videa sama našla na internetu. „On poukazuje na tyto zrůdnosti i další, i na to, kdo to řídí,“ vyzdvihla postoj Marka Obrtela. Poslankyně ale zřejmě podobná videa považuje za podvrh. „Nevím přesně, o čem hovoříte, nicméně v dnešní době je virtuální mystifikace velmi snadným oborem, proto na podobná videa a konspirační teorie většinou nedám,“ odpověděla politička ODS Jana Černochová.

Celé znění otázek a odpovědí najdete zde

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…