Podporovatelé se bojí o Zemanovo zdraví. Zvolni to smrtící tempo, Miloši

25.05.2013 6:50

Zítra to budou již čtyři měsíce, kdy byl Miloš Zeman zvolen na Pražský hrad. Deník MF Dnes proto oslovil vybrané slavné osobnosti, které Miloše Zemana podpořily v prezidentské kampani, aby se k němu vyjádřily s odstupem nyní. A výsledek? Mezi jeho podporovateli počáteční nadšení ochladlo, mají zejména obavy o Zemanovo zdraví.

Podporovatelé se bojí o Zemanovo zdraví. Zvolni to smrtící tempo, Miloši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman při smuteční řeči

Mezi známé osobnosti, které Zemana během voleb podporovaly, avšak nyní strkají hlavu do písku, je herečka Jiřina Bohdalová. Po čtyřech měsících od zvolení se k Zemanovi radši nehlásí. „Už se k panu prezidentovi nebudu veřejně vyjadřovat. Byla jsem za tu podporu, kterou jsem mu vyjádřila v kampani, dosti honěná,“ říká herečka, které při vyhlašování výsledků stála Zemanovi hrdě po boku.

Podle Filipa Renče, jenž Zemanovi natočil předvolební klip, se prezident obklopil špatnými lidmi. „Prezident by měl mít kolem sebe mnohem lepší poradce, kteří mu poradí, jak se chovat, co jíst, co nejíst, co pít, co nepít...,“ míní známý filmař s tím, že jde především o to, jestli to zvládne fyzicky. „Musí být ve formě, protože to faux pas, které se stalo, neprospěje jemu ani naší republice,“ dodává Renč. Sám Zemanovi zatím věří, jeho kroky totiž prý nejsou špatné, jen záleží na tom, jestli splní všechny své sliby.

Nabitý Zeman

O Zemanovo zdraví a formu se obává i bývalý politik ČSSD František Ringo Čech. „Velmi mě překvapil svou aktivitou. Netušil jsem, že nasadí takhle smrtící tempo. Proto si dělám trochu starosti o jeho zdraví. Mám pocit, že buď ubere, nebo časem zkolabuje. Vypadá, jako kdyby se na té Vysočině nabil na maximum,“ míní pro MF Dnes herec a komik.

Podle jiných výrazných Zemanových podporovatelů prezident jejich očekávání splnil. „Splnil moje očekávání, nemaže se s tím,“ říká boxer Lukáš Konečný, jemuž se špatně hodnotí poslední kauza Putna. „Možná to šlo nějak rozumně vyřešit už na začátku, nedělat takový humbuk,“ dodává.

Jiný sportovec, fotbalový internacionál Antonín Panenka, je zcela nadšený. Zeman má podle něj svou hlavu a prosazuje své záměry jako s Livií Klausovou nebo se jmenováním profesora Putny. „Správně jsem předpokládal, že s ním nebude nuda a nikdo si na něj nedovolí. Bude se určitě dál snažit ovlivňovat i témata, v nichž není kompetentní,“ tvrdí sportovec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…