Podporujete devianty! vmetl Foldyna České poště. Sociální síť na něj zaklekla

29.07.2021 13:01 | Ze sítí

Za podporu festivalu Prague Pride se do České pošty obul poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Vyčetl jí ztrátu za minulý rok. Podle něho by za podporu festivalu měl letět jak ředitel, tak ministr. „Podporujte si devianty doma a za vlastní! Děláte si prdel z lidí?“ vzkázal Foldyna a pečlivě vysvětlil, co to znamená deviant. Ale nepomohlo to. Třicet dní nebude moci dávat na facebook příspěvky.

Podporujete devianty! vmetl Foldyna České poště. Sociální síť na něj zaklekla
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Jak jsme již psali, Česká pošta se stala hrdým strategickým partnerem festivalu Prague Pride. U svých zákazníků tímto krokem moc sympatií nevzbudila, nemluvě o tom, že se Česká pošta obecně neřadí mezi státní instituce s valnou pověstí.

Moderátor podcastu Insider Tomáš Jirsa například sarkasticky poznamenal: „Snad Česká pošta taky konečně udělá coming out: Všichni v nás furt vidí firmu, která má doručovat poštu, ale my jsme nebinární chráněná dílna, která ve skutečnosti do schránek hází ‚adresát nezastižen‘ a prodává stírací losy.“

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17962 lidí
Do České pošty se obul i poslanec SPD Jaroslav Foldyna, který připomenul, že loňský rok hospodařila Česká pošta se ztrátou 1,38 miliardy korun, což je o miliardu více než v roce 2019. A také, že se Česká pošta stala partnerem festivalu pro lesby, gaye, bisexuály, translidi a jiné sexuální menšiny. „Je skandální, co si státní podnik dovoluje,“ míní Foldyna. Podle něho by měl být ředitel podniku odvolán. „A odpovědný ministr by měl podat demisi,“ dodává Jaroslav Foldyna. Zakladatelem České pošty je Ministerstvo vnitra, Foldyna tedy de facto volá po rezignaci Jana Hamáčka.

„Podporujte si devianty doma a za vlastní! Děláte si prdel z lidí?“ vzkazuje směrem k České poště. K příspěvku připojil i dovětek, kterým ospravedlňuje použití slova deviant. Uvádí, že slovo deviace znamená odchylku, v tomto případě odchylku od sociální, kulturní, náboženské či sexuální normy. „Takové jednání se označuje jako deviantní a jednající člověk jako deviant. Pokud to někoho pohoršuje a bere tento výraz negativně, je to jeho pohled. Já tím nic jako nadávku nesleduji,“ objasnil.

Ovšem tento status se zřejmě někomu stále nelíbil a nahlásil ho Facebooku. Evidentně dosáhl svého. Účet Jaroslava Foldyny je, jak nám politik potvrdil, na 30 dní zablokovaný, podle politika právě za použití slova deviant.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

10:12 Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

Před volbami se na voliče rozhodla apelovat i moderátorka Emma Smetana a právník a LGBT aktivista Cz…