Podrobnosti o masakru kuchyňským nožem v německém autobuse: Imigrant z Íránu, měl i batoh, ze kterého se kouřilo. Lidé chtěli vyskakovat z oken

20.07.2018 18:05

Útočník v autobuse v severoněmeckém Lübecku zranil několik lidí, z toho dva vážně. Podle médií v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř. Policie následně muže, který cestující pobodal, zadržela. Podle Lübecker Nachrichten pochází násilník z Íránu.

Podrobnosti o masakru kuchyňským nožem v německém autobuse: Imigrant z Íránu, měl i batoh, ze kterého se kouřilo. Lidé chtěli vyskakovat z oken
Foto: tan
Popisek: Záchranná akce, ilustrační foto

Jak popsala svědkyně z linkového autobusu, čin, který násilník způsobil, byl děsivou řeží. Nejprve se uvádělo, že zranil 14 lidí, posléze se počty snížily na devět osob.

Další svědek, 87letý Lothar uvedl, že cestující se snažili vyskakovat z autobusu a křičeli. „Bylo to děsivé. Poté odvezli zraněné. Útočník měl kuchyňský nůž,“ sdělil.

Po útěku zanechal v autobuse batoh, ze kterého se kouřilo.

Původní text ZDE

Policejní sbor města Lübeck nyní pro BBC uvedl, že ve městě na severu země probíhá velká policejní operace. „Prověřujeme okolnosti případu a později sdělíme další informace,“ píše se v prohlášení.

 

 

Útočník zaútočil na cestující i na řidiče v plně obsazeném autobuse. Řidič okamžitě zastavil. Štěstím v daném neštěstí bylo to, že svědkem událosi byla nedaleká policejní hlídka. 

 

Jak pak večer uvedla mluvčí regionální prokuratutury Ulla Hingstová, útočníkem byl skutečně 34letý německý občan narozený v zahraničí, jenž však dlouhodobě žijě v Německu. Dodala, že důkazy o politické radikalizaci nemá. Podle ministra vnitra Šlesvicka-Holštýnska Hanse-Joachima Groteho nešlo o terorismus. Útočník prý nevykřikoval ani žádná hesla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

12:22 Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

U příležitosti oslav 103. výročí samostatného Československa promluvil bývalý prezident Václav Klaus…