Pohodlně se vezli, ani pádlo do ruky nevzali. Adept na šéfa ODS Kožušník rozzlobil Kubu

09.01.2014 7:54

Kongres ODS se blíží a uvnitř strany došlo na ostré výměny názorů ohledně podoby nového vedení. Pověřený předseda Martin Kuba podle informací deníku Právo sice vzdal svou kandidaturu do vedení, ale zároveň napadl ty, kteří se jen vezli a „nepádlovali“, a nyní, když se má volit, tak se najednou objevují.

Pohodlně se vezli, ani pádlo do ruky nevzali. Adept na šéfa ODS Kožušník rozzlobil Kubu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Nynější pověřený předseda ODS Martin Kuba se rozhodl nekandidovat na místo ve vedení strany. „Rozhodl jsem se, že nebudu usilovat o žádnou pozici ve vedení,“ řekl Kuba Právu.

Ale nyní, před volebním kongresem ODS se uvnitř strany rozpoutaly slovní přestřelky, které dokreslují dusno v kolabující straně. Europoslanec Edvard Kožušník před novináři slovně napadl právě Martina Kubu. „Kdyby delegáti zvolili jako místopředsedu například Kubu, tak bych to položil. Kuba nedostal na sněmu v Písku jedinou nominaci,“ uvedl Kožušník.

Jen se vezou na lodi ODS, ale pádlo do ruky nevzali

Kuba se sice kandidatury vzdal, ale dal jasně najevo, jak hodnotí fungování Kožušníka v ODS. „V posledních týdnech se začínají hlásit o funkce kandidáti, o kterých x let nikdo pořádně neslyšel, vezli se na lodi ODS, hezky schovaní na teplých místech, ale pádlo do ruky nevzali. Takoví kandidáti mají pro budoucnost ODS nulový přínos,“ opáčil Kuba.

Právo popisuje další Kožušníkovy výhrady k ODS. Podle něj prý nesmí v ODS po kongresu zůstat nikdo ze současného vedení a jmenovitě zmínil Jana Zahradila, který působí rovněž v europarlamentu. „Zahradil je ve vedení ODS už dvacet let, vždycky tam byl,“ podotkl. ODS má podle Kožušníka poslední šanci na reparát a potřebuje krizové vedení. „Je nemocná, ale víme, jak ji uzdravit." Právo uvádí, že ODS čeká „Projekt osmi hladových let“, tak dlouho prý bude podle Kožušníka trvat, než se dostane z krize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…