Pojar skončí jako velvyslanec v Izraeli na jaře

02.01.2014 9:45

Český velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar skončí tuto diplomatickou misi na jaře, podle informací ČTK pak také odejde z diplomacie a nebude pravděpodobně působit ani v jiných státních službách. Pojar je na misi v Tel Avivu od roku 2010. Obvykle velvyslanci na jednom postu končí po čtyřech letech, může to ale být i dříve nebo později.

Pojar skončí jako velvyslanec v Izraeli na jaře
Foto: Redakce
Popisek: Izrael

Kdo by mohl čtyřicetiletého Pojara nahradit, zatím není jasné. Podle některých spekulací by na jeho místo mohl nastoupit odcházející ministr financí a někdejší úřednický premiér Jan Fischer, hovořilo se též o bývalém ministru obrany Alexandru Vondrovi (ODS). Rozhodovat bude dosluhující nebo až nová vláda vzešlá z voleb a pak prezident Miloš Zeman, jehož podpis je pod velvyslanecké listiny nezbytný.

Někdejší náměstek ministra zahraničí Pojar by údajně mohl jít do soukromého sektoru nebo se věnovat nějakým "smysluplným" projektům. Možnost, že by se stal šéfem civilní rozvědky, padá, neboť ve státním úřadu působit zřejmě nehodlá. V minulosti vedl neziskovou organizaci Člověk v tísni.

Izrael má nového velvyslance v Česku od léta. Je jím diplomat Gary Koren. Ve funkci vystřídal Jaakova Levyho, který byl v čele zastupitelského úřadu od roku 2008. Koren v minulosti působil jako velvyslanec v Litvě a Lotyšsku. Česko-izraelské vztahy jsou velmi dobré, v EU patří Praha mezi nejbližší spojence Izraele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

8:49 Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

Předseda ČSSD dává od neděle najevo, že změní svůj přístup a stane se tvrdým šéfem strany. V Otázkác…