Pojďme ven, dokud je to zadarmo. S Kalouskem si nikdo nemůže být jistý

29.04.2012 17:49

Vtipným komentářem vzhledem k aktuálnímu počasí vyrukovala Demokratická levice na sociální síti Facebook. Tato skupina, čítající na tisíc příznivců, dlouhodobě upozorňuje na úskalí vládní politiky.

Pojďme ven, dokud je to zadarmo. S Kalouskem si nikdo nemůže být jistý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna před hlasováním o důvěře vládě
reklama

A právě na krátký komentář, který jsme uveřejnili v titulku článku, odpovídají desítky členů skupiny. "To je pravda. Jen, co skončí apríl, tak se opravdu můžeme dočkat i daně ze sluníčka a vzduchu k dýchání. Co si to vůbec dovolujeme se zadarmo venku ohřívat," uvádí Petr Běhounek. "Chce se mě na velkou... Je to pořád zdarma, nebo mám čekat nějakou složenku před volbama," doplňuje uživatel Stanislav. "Je tak krásně a vy vymyslíte na Kalouska... Není to škoda?" ptá se čtenářka Linda. "Nebojte, až tam dostanete Dufka, bude chtít k hodinkám i golfové hole, a to se teprv prohneme," napsal naopak Alexandr Kuzmin. "Vy si asi myslíte, že jste vtipný," reagoval podrážděně správce skupiny.

Právě na odborářského předáka Bohumíra Dufka se snesla před několika dny kritika za to, jak drahé hodinky nosí. Dufek opakovaně ostře pálí do vlády, že svými reformami ruinuje nejchudší občany, mladé rodiny, důchodce. Sám se ale chlubí hodinkami Breitling řady Avenger za 160 tisíc korun. Podle Dufka jde o dárek od přítelkyně, a proto cenu hodinek nezjišťoval. Komentátorka LN Lenka Zlámalová pak ve své sobotní poznámce připomíná, že takto luxusní hodinky z českých známých osobností nosil jen Marek Dalík nebo Pavel Bém.

Další lídr odborářů, předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, zase čelil kritice, že se po masové demonstraci na Václavském náměstí minulou sobotu sešel u piva s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, kterého ve svých projevech dlouhodobě kritizuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…