Pojďte do mě, já chci vyvlastňovat. Jakub Patočka propaguje „nesnesitelně umírněný“ PirSTAN

28.09.2021 14:50 | Ze sítí

„Vyvlastňování je stejně legitimním nástrojem politiky jako privatizace,“ říká v reakci na výsledky berlínského referenda šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka a ohání se tím, že pro znárodňování prý byli i Milada Horáková nebo Ferdinand Peroutka. A doporučuje v současných volbách volit Piráty a STAN. „Ač jsou ve většině podstatných věcí – nelegitimní nadměrné majetky, bytová krize, normalizace nenávisti k muslimům, Romům, uprchlíkům a dalším zranitelným – nesnesitelně umírnění,“ dodává.

Pojďte do mě, já chci vyvlastňovat. Jakub Patočka propaguje „nesnesitelně umírněný“ PirSTAN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Patočka

Anketa

Od jakého věku by měl mít český občan právo volit?

11%
72%
hlasovalo: 22357 lidí

K berlínskému referendu, ve kterém se tamní občané vyslovili pro vyvlastnění velkých pronajímatelů, měl pár poznámek také Jakub Patočka, šéfredaktor Deníku Referendum, známý také jako ekologický a občanský aktivista, který bránil ve vstupu na úřad Stanislavu Křečkovi.

„Vyvlastňování je stejně legitimním nástrojem politiky jako privatizace. Osobně jen doufám, že se při příští vlně vyvlastňování nebude krást tolik jako při poslední vlně privatizace,“ tvrdí Patočka. Také říká, zřejmě s narážkou na nešťastné vyjádření poslance Františka Kopřivy, že vyvlastňování není něco, co by prosazovala Pirátská strana. „Nýbrž Milada Horáková, Ferdinand Peroutka a také já (nejen Agrofertu). Peroutka, Horáková už nežijí, tak prosím dnešní kapitalistický komsomol, ať svou nenávist případně směřuje ke mně,“ vyzývá aktivista.

A má doporučení i k letošním volbám: „Piráti a STAN, ač jsou ve většině podstatných věcí – nelegitimní nadměrné majetky, bytová krize, normalizace nenávisti k muslimům, Romům, uprchlíkům a dalším zranitelným – nesnesitelně umírnění, zůstávají nejkompetentnější a nejslušnější částí relevantní české politiky. Volte PirSTAN a kritizujte ho z progresivnějších pozic, jsou jediní, s nimiž v budoucí české sněmovně půjde o většině takových věcí aspoň vést debatu. Bez ohledu na to, jak zoufale se všichni až na pár výjimek, jako je Vít Rakušan či Olga Richterová, v kampani chovají.“

„Mezitím musí česká levice namísto toho, aby poštěkávala na liberální střed (tj. PirSTAN), že nezastává její pozice (je to směšné), zorganizovat se tak, aby je RELEVANTNĚ, tj. nejen pro svoje sledě na sockách, zastávala. Pak tu bude veřejná debata vypadat jinak,“ uzavírá Jakub Patočka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

11:22 „Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

Jednotná v rozmanitosti. Motto, které EU používá už od roku 2000. Je ale i po 24 letech jednota skál…