Pojďte namalovat Václava Havla, oslovili celý svět karikaturisté

06.09.2016 13:05

Domácí i zahraniční výtvarníci kreslí českého exprezidenta Václava Havla, a to v rámci projektu Svět kreslí Havla. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Pojďte namalovat Václava Havla, oslovili celý svět karikaturisté
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Bývalý prezident Václav Havel
reklama

České i zahraniční výtvarníky z celého světa oslovila s touto prosbou Česká unie karikaturistů. Výsledky celého projektu si lidé mohou prohlédnout na výstavě v Malostranské besedě v Praze, a to od zítřejšího dne až do konce měsíce. Slavnostní vernisáž se uskuteční dnes. Mimo jiné na ní promluví bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček či místopředseda České unie karikaturistů Jaroslav Dostál.

„Havel se kreslí dobře. Je to vidět i na tom souboru, který přišel z celého světa. Podílelo se na něm 130 autorů,“ řekl k tomu v České televizi předseda České unie karikaturistů Radovan Rakus. „Stačilo jenom jméno a karikaturisté reagovali. Na světě se o něm ví,“ podotkl závěrem s tím, že nemuseli poskytovat žádné bližší informace. Celá výstava vznikla u příležitosti výročí Havlových 80. narozenin.

Původní text najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …