Pokrytci nadávají Bakalovi, protože nemají rádi Havla. Komentátor Kamberský hájí miliardáře, který prý nedělá nic jiného než ostatní

27.02.2016 8:04

Tak trochu proti proudu mediálního mainstreamu se v pravidelné sobotní rubrice Lidových novin Chlívek vydal jejich komentátor Petr Kamberský. Do určité míry se totiž zastává Zdeňka Bakaly. Poukazuje přitom na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který k majetku také přišel přinejmenším zajímavým způsobem, a o němž se nic špatného nedočteme.

Pokrytci nadávají Bakalovi, protože nemají rádi Havla. Komentátor Kamberský hájí miliardáře, který prý nedělá nic jiného než ostatní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Přitom by prý důvodů bylo dost. „Už jeho první velká rána – ovládnutí České pojišťovny – přišla tak, že mu vláda Václava Klause přiklepla manažerskou kontrolu nad pojišťovnou plus opci na získání akcií (obojí nutné pro ovládnutí podniku, v němž měl minoritu). Klíčovým mužem operace byl ministr financí Ivan Kočárník, který po odchodu z vlády nastoupil přímo do vedení PPF,“ připomíná Kamberský.

Finanční investoři přispívají k efektivní alokaci kapitálu

Tvrdí, že je zbytečné a pokrytecké finančním investorům vyčítat, že dělají svůj byznys. „Prospívají k ‚efektivní alokaci kapitálu‘, i když se to třeba některým lidem nelíbí,“ píše Kamberský, který ještě v nedávné minulosti býval komentátorem Hospodářských novin, které vlastní právě Zdeněk Bakala.

Kamberský také uvádí, že kdyby cena uhlí nespadla za poslední roky tak drasticky, byl by Zdeněk Bakala dál spokojený uhlobaron a největší zaměstnavatel v regionu.

Příběhů jako OKD nebo Česká pojišťovna přinesly 90. léta desítky

Tvrdí, že nedělá z Bakaly Mirka Dušína. Ale příběhů jako Česká pojišťovna či OKD přinesla devadesátá léta desítky. „A je pokrytecké se nad jedním pohoršovat a nad druhým zavírat oči. Bakala je finanční žralok: levně kupuje, draze prodává. Využívá slabého státu i naivity věřitelů, kteří si od něj kupují dluhopisy,“ uvádí Kamberský.

Možná nejpokrytečtější je podle něj kritika Bakaly za to, že svými penězi podporoval Václava Havla a platí jeho knihovnu. „Bylo by snad lepší, kdyby si koupil další tryskáč? Vyčítat někomu, že část svého majetku dává na dobročinné účely – to je možné asi opravdu jenom v Česku. Kdo je tady vlastně větší pokrytec?“ uzavírá otázkou své dnešní zamyšlení Petr Kamberský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…