Pokrytec kníže, 118 kývačů. Střelmistr Paroubek láduje

07.07.2010 19:52

O žádnou funkci nestojím, napsal Paroubek v článku na sociální síti Facebook. Jediné, o čem prý uvažoval, byla účast v rozpočtovém výboru.

Pokrytec kníže, 118 kývačů. Střelmistr Paroubek láduje

Pozice předsedy rozpočtového výboru by se Paroubkovi zamlouvala, protože by mohl kontrolovat hospodaření a hlavně nastiňovat alternativní cesty. Tak by mohl lépe bojovat proti politice pravicové vlády „politických podnikatelů".

Kývací převodová páka

Paroubek ve svém příspěvku také uvedl, že ve chvíli, kdy koalice nedala vítězné ČSSD funkci předsedy dolní komory parlamentu, proměnila tak sněmovnu na „pouhou převodovou páku 118 kývajících". Dále kritizoval obsazování sněmovních výborů, které prý pravicová vláda sestavuje tak, aby ukojila neúspěšné ministerské ambice svých členů.

„Je zřejmé, že tytam jsou proklamace o novém stylu a o boji proti dinosaurům," řekl Paroubek ke skutečnosti, že předsedou rozpočtového výboru, jehož vedení chtěl získat právě expředseda ČSSD, obsadí pravicový politik. Nelibost vyjádřil také nad chováním TOP 09, která ač se dovolává morálních zásad, tak neprotestuje proti nominaci údajného sponzora VV na křeslo ministra dopravy.

Privatizace vnitra

K Věcem veřejným se Paroubek se svém textu ještě vrátil. Upozornil na možné nebezpečí plynoucí z vazby bezpečností agentury ABL právě na tuto politickou partaj. Ministerstvo vnitra totiž povede předseda VV Radek John.

„Předpokládám, že mlčením přejde i dnešní oznámení bratra V. Bárty, že se agentura ABL bude ucházet o státní zakázky, o nichž budou rozhodovat koaliční partneři bratra pana Bárty. Takovým lidem se v normálně fungujících demokraciích říká "ďáblův advokát" a většinou jsou terčem veřejné kritiky," narazil bývalý šéf ČSSD na středeční prohlášení Matěje Bárty.

ABL se vyhne resortům pod vedením VV, tvrdí Matěj Bárta

Karel je pokrytec

V závěru článku se kritický Paroubek nevyhnul ani šéfovi TOP 09 „panu knížeti" Karlu Schwarzenbergovi. Označil ho za politického pokrytce a dodal, že Schwarzenbergův odmítavý postoj k jeho nominaci na šéfa rozpočtového výboru „je pro něj poctou", protože to chápe jako projev obav z Paroubkovy osoby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil dramaticky oslovil novináře: Prezident není schopen vykonávat funkci, lékaři to řekli jasně

17:48 Vystrčil dramaticky oslovil novináře: Prezident není schopen vykonávat funkci, lékaři to řekli jasně

Prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti a návrat k výkonu prezidentsk…