Pokud by výsledek voleb v USA skončil nerozhodně, prezidentem by se pak stal zřejmě Trump. Zde je důvod

05.11.2020 16:27 | Zprávy
autor: vef

Spojené státy stále neznají svoji budoucí hlavu státu. K vítězství míří demokrat Joe Biden, republikán a současná hlava státu Donald Trump se však nevzdává. Požaduje zastavení sčítání v Pensylvánii, Michiganu a Georgii.

Pokud by výsledek voleb v USA skončil nerozhodně, prezidentem by se pak stal zřejmě Trump. Zde je důvod
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump

Velmi blízko má Donald Trump nakročeno k vítězství v Georgii, kde zbývá sečíst poslední procento hlasů a současný prezident zde má náskok zhruba 18 tisíc hlasů. Kdyby náhodou Joe Biden v tomto státu nakonec zvítězil, stal by se prezidentem. Získal by totiž potřebných 270 volitelů. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…