Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh

02.10.2012 7:44 | Zprávy

Spisovatel Michal Viewegh na sebe upozornil další peprnou kritikou prezidenta Václava Klause, která se dostala až do názvu jeho nového románu „Mráz přichází z Hradu“. Shodou okolností má vyjít v době, kdy se v Chrastavě po prezidentovi dokonce střílelo, byť z airsoftové hračky. Úmysly „atentátníka“ se Viewegh snaží pochopit a připouští, že sám obrazně sahal po revolveru na Klause už mnohokrát.

Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel Michal Viewegh

Chrastavskou střelbu na prezidenta republiky Viewegh neschvaluje, ale snaží se porozumět jejím motivům. „Zoufalí a naštvaní lidé zkrátka občas dělají zoufalé věci,“ říká k tomu v rozhovoru na serveru Novinky.cz.

Tvrzení prezidenta Klause, že za tento útok mohou pisálkové a rozeštvávači, je podle něj jen účelovou demagogií. „Prostě se mu to hodilo do krámu,“ myslí si spisovatel. Podle něj spíše než jeho román, který ještě ani nevyšel, společnost rozeštvává Klaus a jeho názory, například že nevidí žádnou korupci. „Je to naopak Klaus a jeho stoupenci, kdo svými nehoráznými výroky společnost léta rozeštvávají,“ říká Viewegh.

Následně ocitoval několik prezidentových perel, například že homosexuálové jsou devianti, dalajláma na úrovni kartářky, nebo že Václav Havel žil v nevětraném duševním a mravním pelechu. „Víte, kolikrát jsem já sahal – obrazně řečeno – po revolveru,“ uvádí závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…