Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh

02.10.2012 7:44

Spisovatel Michal Viewegh na sebe upozornil další peprnou kritikou prezidenta Václava Klause, která se dostala až do názvu jeho nového románu „Mráz přichází z Hradu“. Shodou okolností má vyjít v době, kdy se v Chrastavě po prezidentovi dokonce střílelo, byť z airsoftové hračky. Úmysly „atentátníka“ se Viewegh snaží pochopit a připouští, že sám obrazně sahal po revolveru na Klause už mnohokrát.

Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel Michal Viewegh

Chrastavskou střelbu na prezidenta republiky Viewegh neschvaluje, ale snaží se porozumět jejím motivům. „Zoufalí a naštvaní lidé zkrátka občas dělají zoufalé věci,“ říká k tomu v rozhovoru na serveru Novinky.cz.

Tvrzení prezidenta Klause, že za tento útok mohou pisálkové a rozeštvávači, je podle něj jen účelovou demagogií. „Prostě se mu to hodilo do krámu,“ myslí si spisovatel. Podle něj spíše než jeho román, který ještě ani nevyšel, společnost rozeštvává Klaus a jeho názory, například že nevidí žádnou korupci. „Je to naopak Klaus a jeho stoupenci, kdo svými nehoráznými výroky společnost léta rozeštvávají,“ říká Viewegh.

Následně ocitoval několik prezidentových perel, například že homosexuálové jsou devianti, dalajláma na úrovni kartářky, nebo že Václav Havel žil v nevětraném duševním a mravním pelechu. „Víte, kolikrát jsem já sahal – obrazně řečeno – po revolveru,“ uvádí závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

11:32 Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

Gruzínský premiér Irakli Kobachidze na sociální síti uvedl, že měl v rámci nátlaku od Evropské unie …