Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh

02.10.2012 7:44

Spisovatel Michal Viewegh na sebe upozornil další peprnou kritikou prezidenta Václava Klause, která se dostala až do názvu jeho nového románu „Mráz přichází z Hradu“. Shodou okolností má vyjít v době, kdy se v Chrastavě po prezidentovi dokonce střílelo, byť z airsoftové hračky. Úmysly „atentátníka“ se Viewegh snaží pochopit a připouští, že sám obrazně sahal po revolveru na Klause už mnohokrát.

Pokud jde o Klause, taky jsem už sahal po revolveru, říká literát Viewegh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel Michal Viewegh

Chrastavskou střelbu na prezidenta republiky Viewegh neschvaluje, ale snaží se porozumět jejím motivům. „Zoufalí a naštvaní lidé zkrátka občas dělají zoufalé věci,“ říká k tomu v rozhovoru na serveru Novinky.cz.

Tvrzení prezidenta Klause, že za tento útok mohou pisálkové a rozeštvávači, je podle něj jen účelovou demagogií. „Prostě se mu to hodilo do krámu,“ myslí si spisovatel. Podle něj spíše než jeho román, který ještě ani nevyšel, společnost rozeštvává Klaus a jeho názory, například že nevidí žádnou korupci. „Je to naopak Klaus a jeho stoupenci, kdo svými nehoráznými výroky společnost léta rozeštvávají,“ říká Viewegh.

Následně ocitoval několik prezidentových perel, například že homosexuálové jsou devianti, dalajláma na úrovni kartářky, nebo že Václav Havel žil v nevětraném duševním a mravním pelechu. „Víte, kolikrát jsem já sahal – obrazně řečeno – po revolveru,“ uvádí závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

10:42 Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

Celostátní sněm Hospodářské komory ČR nabídl prostor k projevu také prezidentu Miloši Zemanovi. Ten …