Pokud mohou křičet křiklouni, můžou říct svůj názor i ostatní. Známý ekonom Sedláček o Ovčáčkovi, Zemanovi, i nejnovější petici, kterou s radostí podepsal

03.12.2015 20:49 | Zprávy
autor: spa

Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl ekonom Tomáš Sedláček. Spolu s Karolínou Koubovou se bavil o české ekonomice, Evropské centrální bance, řeč však přišla i na jeho společenské aktivity v České republice a jeho možnou kandidaturu na prezidenta.

Pokud mohou křičet křiklouni, můžou říct svůj názor i ostatní. Známý ekonom Sedláček o Ovčáčkovi, Zemanovi, i nejnovější petici, kterou s radostí podepsal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Tomáš Sedláček

Nejprve Sedláček mluvil o Evropské centrální bance, s jejímž fungováním koresponduje chování trhu a pohyby na trzích přirovnal k psychologické hře.

Mluvil také o tom, že pokud by Česká republika měla euro, bylo by to pro nás mnohem jednodušší, jelikož bychom nemuseli vztahovat rozhodování Evropské centrální banky k procesům fungování České národní banky. Domácnosti podle něj však těžko postřehnou, zda je HDP roste o dvě nebo tři procenta za rok.

Následně přišla řeč na uprchlickou krizi a důvody, které Sedláčka vedly k podepsání Adventní výzvy, petice proti rozdělování společnosti, kterou organizuje nezisková společnost Post Bellum.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Cena potravin

Podle vás jí sníží konkurence. Co jste tedy proto, aby tu byla větší konkurence a potažmo levnější potraviny fakt byly, udělali, když jste byli v opravdové vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel to podělal a vytlačil Motoristy nahoru. A bude hůř

13:44 Pavel to podělal a vytlačil Motoristy nahoru. A bude hůř

Skokanem aktuálního volebního modelu agentury NMS se stalo hnutí Motoristé sobě, které se ziskem 7,1…