Pokud někdo odmítne očkování, nesmí mu být omezena jeho občanská práva a svobody, uvedl předseda SPD

06.01.2021 17:11 | Zprávy

Hnutí SPD s předsedou Tomio Okamurou prosazují, aby ti, kteří očkování chtějí, měli možnost rychlého výběru bezpečné očkovací látky. „Pokud někdo odmítne očkování, nesmí mu být omezena jeho občanská práva a svobody. Testování a očkování nesmí být pro naše občany povinné, ale na bázi dobrovolnosti,“ dodává předseda SPD na svém facebooku.

Pokud někdo odmítne očkování, nesmí mu být omezena jeho občanská práva a svobody, uvedl předseda SPD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Do České republiky mezi vánočními a novoročními svátky dorazila první zásilka vakcíny na covid-19. Dorazila ve stejné době jako do ostatních členských států EU. Jde však o pouhých několik tisíc dávek. „Zatímco v USA, Velké Británii, Rusku, Číně, ale i Maďarsku se již dávno očkuje, tak ČR dosud čekala na rozhodnutí Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v této věci zaspala, chybí dostatek zdravotníků, vakcín, které podléhají schválení z úrovně EU, a také potřebného zdravotnického materiálu (jehly, stříkačky a dezinfekce). Nemusíme vakcíny nakupovat pouze od EU a naši občané, kteří být očkovaní chtějí, by měli být naočkováni rychle,“ myslí si Okamura. 
 
Dále také uvedl, že na povrch vyplouvají podezření z netransparentních nákupů. „Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová odmítá zveřejnit smlouvy za jakých podmínek EK nakoupila pro členské státy EU vakcíny. Žádají to na ní němečtí poslanci, jelikož dodávky vakcín do EU váznou, zatímco země mimo EU jako například Izrael či Velká Británie mají vakcín dostatek. Potvrzují se tak podezření z netransparentních nákupů, o kterých již před měsícem hovořil europoslanec SPD MUDr. Ivan David,“ uvádí Okamura. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…