Pokud nevydají Parkanovou, ČSSD vyvolá hlasování o důvěře

10. 7. 2012 20:48

Pokud při středečním hlasování nebude Vlasta Parkanová vydána policii, sociální demokraté zvažují hlasování o důvěře vládě. Šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc to oznámil jako jednu z možností, k níž došel poslanecký klub.

Pokud nevydají Parkanovou, ČSSD vyvolá hlasování o důvěře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Parkanová

"Radili jsme se o tom už na klubu, je to vysoce pravděpodobná varianta," uvedl pro server iDnes.cz předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Naposledy vyvolala hlasování o důvěře vládě sama koalice, když od VV odešla Karolína Peake a spolu se svými přívrženci založila platformu LIDEM.

"Vypadá to tak, že by hlasy pro vydání paní Vlasty Parkanové být měly, ale potřebujeme poslance nějak motivovat, aby to nakonec nedopadlo jinak," dodal. Zároveň to však vypadá, že by i při hlasování o důvěře byl dostatek hlasů pro. Při posledním hlasování vládu podpořilo 105 poslanců.

Aby byla bývalá ministryně obrany Parkanová vydána policii, doporučil už mandátový a imunitní výbor. Opoziční strany zatím tvrdí, že podpoří vydání Parkanové. ODS dala svým poslancům volné hlasování, v TOP 09 budou někteří hlasovat tak i tak.

"Někteří poslanci TOP 09 mají ovšem problém s imunitou jako takovou a ti budou pravděpodobně hlasovat pro vydání," uvedl místopředseda Miroslav Kalousek. Sám však prohlásil, že v policejní žádosti jsou lži.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…