Pokud vás baví diskusní žumpa, zamyslete se nad sebou, doporučil poslanec Laudát čtenáři

21. 8. 2016 21:21

Z PROFILŮ Poslanec František Laudát odpověděl na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětloval mimo jiné, proč nemá smysl číst diskuse pod články na zpravodajských serverech. Lidé se tam prý často nevyjadřují k obsahu článků, jen si ventilují nějaké osobní problémy a chtějí si ulevit. Proto zmíněné diskuse připomínají žumpu. Vyjádřil se však také k uprchlické krizi. Při té příležitosti zkritizoval i prezidenta Zemana.

Pokud vás baví diskusní žumpa, zamyslete se nad sebou, doporučil poslanec Laudát čtenáři
Foto: laudat
Popisek: František Laudát
reklama

Pan Horák se ptal zákonodárce Františka Ludáta (TOP 09) zda někdy čte diskuse pod vyjádřeními, která poskytuje médiím. „Vždy mě velice pobaví. Ale na druhou stranu, je mně smutno z toho, že to, co píšete, je z hlavy poslance. To fakt píšete sám?“ položil otázku.

„Pokud vás baví z velké části výroky hrubé a urážlivé, které jsou skutečnou žumpou, potom se nad sebou zamyslete. Vypovídá to o vás velmi mnoho. Do nějaké doby jsem se podobou diskuse trápil. Ale jednou jsem potkal psychologa, který mně na otázku, co je to za lidi, kteří si vylévají vztek na webech a sociálních sítích, říkal, že to velmi často s názory autora článku vůbec nesouvisí. Ti lidé mají osobní problémy, jsou frustrovaní z vlastního života a hledají viníka mimo sebe. Prostě si odmítají připustit, že za svůj zpackaný život si mohou ve většině případů sami. Jsou samozřejmě výjimky. Ale bohužel štěstí není nároková dávka, ani se prostě nemůže stát, i když vám to někteří politici slibují. Jenže tyhle jejich výlevy na sítích jim nepomohou, kdyby ten čas věnovali sobě a snažili se najít svoje místo v životě, lépe by udělali,“ vyjádřil se Laudát

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Samozřejmě že existují i rozumní čtenáři, kteří chtějí věcně diskutovat na sociálních sítích i pod jednotlivými články či osobními příspěvky politiků, jenže často nenávistné a k podstatě věci nic neříkající komentáře dalších lidí tyto rozumné občany od diskuse často odradí, což je podle Laudáta škoda. Právě na ty slušné občany se snaží poslanec reagovat především, protože u nich to má smysl. Slyšel prý dokonce, že někdy ty nenávistné útoky, na které nemá význam odpovídat, organizuje politická konkurence, ale osobně se přiklání spíše k již zmíněnému názoru psychologů.

„ParlamentníListy.cz zveřejní téměř vše. Proto vám nic nebrání si sednout a napsat polemiku s kterýmkoli mým názorem. Závěrem ještě, nikdo mně žádnou odpověď na PL nikdy nepsal. Budu na vás myslet a držet vám palce, abyste byl ve skupině sebevědomých a hrdých občanů, kteří se o sebe postarají, něco za vámi pozitivního zůstane, něco, z čeho budou mít prospěch alespoň trochu i ostatní, kteří pomoc opravdu potřebují. Ale doufám, že už tam patříte nebo směřujete. Hezký a klidný nastupující podzim,“ popřál František Laudát panu Horákovi (TOP 09).

Další odpovědi naleznete zde.

Pan Vratislav Tůma, jenž je podle vlastních slov přesvědčen, že mluví za občany Česka, sdělil Laudátovi „natvrdo“, že tu lidé uprchlíky nechtějí. Češi se prý naopak chtějí ozbrojit, postavit ploty a migrantům se bránit, nechtějí jim dovolit drancovat svou zemi. Nerozumí tomu, jak to někteří politici mohou nechápat. „Kde to jsme? To jsou politici tak ubozí? Zde nejde o zákony, ale jsme ve válce! Jsou slepí? Ve válce se zákony skoro nedrží, jde o přežití!“ rozohnil se čtenář.

„Myslím, že politici velmi dobře chápou nálady a názory veřejnosti, ne že ne. Jenže populisti jen jitří emoce, ale konkrétní řešení nenabízejí,“ odvětil Laudát. Tím však zdaleka neskončil.

„Myslím, že zatím je reakce výkonných složek naší země adekvátní. Směrem k EU, jejich politiku kvót a některých vzkazů považuji za velmi špatnou a pro soudržnost EU nebezpečnou. EU je na začátku hledání své nové identity, která bude „sexy“, ale dnes  její občané žijí v nejistotě a politika minulých dekád je v řadě aspektů multikulturalismu překonaná. Naši lidé se bojí a osobně jejich obavám rozumím. Každý chce nejen žít v bezpečí, ale psychologicky je dokonce důležitější naděje a perspektiva pro sebe a svoje děti. A když do toho straší Zeman, Babiš a Okamura či Konvička, u lidí se jejich strach stupňuje. A víte, proč to Zemanové, Babišové, Okamurové a další dělají? Zamyslete se nad jejich politikou. Kromě strašení, co dalšího nabízejí? Zeman chce skandinávský model společnosti, ale zároveň tvrdě napadl inkluzi hendikepovaných dětí, Babišovi spolustraníci v pondělí zastávají pravicové názory, v úterý už je to slabší, ve středu až pátek prosazují levicové zákony a omezování svobod lidí,“ pokračoval stejně rázně Laudát.

Politici starých pořádků jako Zeman a Babiš nová řešení nepřinesou

TOP 09 podle poslance ctí hodnoty naší společnosti a snažila se sněmovnu přimět, aby se uprchlickou krizí zabývala ve věcné rovině. Jenže koalice, která má většinu, chtěla raději projednávat elektronickou evidenci tržet, zákon o prokazování o původu majetku a další legislativu, která má podle poslance TOP 09 sloužit především svobodě jednotlivců.

Jednou z mnoha tezí nové doby je i ta, že více než plané řečnění o lidských právech, fanatické vynucování upadající morálky minulého století potřebujeme inteligentní politiky, kteří budou přicházet s inteligentními projekty a konkrétními účinnými řešeními. Zeman, Klaus, Babiš a většina dalších jsou názorově politiky minulé éry. Každý člověk, natož politik, se do této situace dostane. Sami to znáte. Od jistého věku už rezignujete na nejnovější elektronické technologie, už prostě žijete s tím, co je vám blízké a co umíte používat. Vaše děti jsou v tomto právě opačné. A tak je to i s politikou. Ale do systémů řízení moderní společnosti, která vznikala na bázi osvícenství, se, ať se to komu líbí, či nikoli, už nevrátíme. Tím nelze vyloučit, že vynucování si vzorců řízení společnosti podle minulé éry nás může dostat na scestí s tragickým vyústěním.

Vývoj situace kolem migrační vlny ukazuje, že politici „starých pořádků“ nejednají správně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…