Pokus na dětech. Očkování: Nejen Janeček. Doktor má fakta

24.11.2021 10:54 | Ze sítí

Dosluhující vláda Andreje Babiše by chtěla zavést povinné očkování pro občany nad 60 let, ta nastupující povinné očkování neprosazuje. K tématu se vyjádřil také imunolog Jiří Šinkora. Ten také není pro povinné očkování, ale stále nemůže věřit tomu, kolik seniorů, kteří covid neprodělali, se rozhodlo hrát „decimační ruletu“. „Kdybych býval věděl, že několik set tisíc dospělých lidí s volebním právem, kteří neměli žádné důkazy a ani ponětí o tom, že by nemoc prodělali, odmítne očkování, nikdy bych slovo vlnka nepoužil,“ říká. Ale očkování dětí stále považuje za „zbytečnou šílenost a pokus na lidech“.

Pokus na dětech. Očkování: Nejen Janeček. Doktor má fakta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

Šinkora nejdříve uvedl, že čím dál více očkovaných v jeho okruhu přátel má pozitivní test na koronavirus. „Já sám jsem důkazem reinfekce, která vás sice zamkne doma, ale nic vám neudělá,“ říká a ptá se: „Má vůbec smysl dělat nějaká opatření, když to chytají všichni? Má vůbec cenu dělat covidová oddělení, když očkovaní pacienti na neizolovaných odděleních to chytají od očkovaných sousedů na lůžkách? Není to celé postavené na hlavu?“ Podle něho by měl každý mít odpovědnost za sebe.

Také vysvětlil, že není pro povinné očkování seniorů, ale má za to, že pro seniory přináší více výhod než rizik.

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26411 lidí
Tématu seniorů se Šinkora věnoval i později. „Popravdě nemůžu uvěřit tomu, kolik seniorů v pokročilém věku se tu decimační ruletu rozhodlo hrát. Jestli je za tím vzdor, hloupá víra v nesmysly z internetu nebo prostý strach z něčeho, co není pořádně vyzkoušené a může být i nebezpečné, nevím. Třeba je to toto všechno,“ míní.

Jak připomíná, lidé mají zodpovědnost sami za sebe. „Až na ty plnící se nemocnice. Lidí umírá významně méně než loni a je to díky dobré finální péči, proočkovanosti a hlavně promoření. Jenže jich umírá stále docela dost a zdravotní personál si z toho může hodit mašli,“ řekl Šinkora.

A dodává: „Kdybych býval věděl, že několik set tisíc dospělých lidí s volebním právem, kteří neměli žádné důkazy a ani ponětí o tom, že by nemoc prodělali, odmítne očkování, nikdy bych slovo vlnka nepoužil. Nikdy bych netvrdil, že je po všem. Je to mnohem lepší než loni, ale viditelné to je.“

„Jak říkám od začátku – každého věc, ale ty následky. Odnesou to alkoholici, kuřáci, kardiaci, tlouštíci a další, kteří díky svému životnímu stylu potřebují intenzivní péči a operace a není pro ně místa a všichni ostatní to schytají ekonomicky. To je ta pravá solidarita. Hlavně, když už jsme v té situaci, ať se jim dostane včasné a účinné léčby. Nechci nad nikým vynášet soudy, to udělá Zubatá,“ říká na závěr.

Nicméně koronavirus srovnal s papilomaviry, které způsobují nádory na pohlavních orgánech. „Naprostá většina jimi způsobených nádorů zasáhne hrdlo děložního čípku žen, a proto se dívky před zahájením své nejdůležitější biologické funkce celkem hromadně očkují. Chlapci onemocní jen velmi zřídka, ale jsou přenašeči. Ročně na to zemře kolem 250 žen, mnohé se vyléčí díky nákladné léčbě,“ uvádí vědec.

A ptá se, zda někoho napadlo povinně očkovat chlapce, kteří mohou být přenašeči a vir je může ohrozit. „Na covid zemřely zatím 4 děti, neznám jejich zdravotní stav. Přesto chtějí celou populaci od pěti do dvanácti let očkovat. Nebudu se k lidem, kteří jedou ve vakcinačním byznysu a mluví o očkování dětí, vyjadřovat. Ohodnoťte si je sami,“ srovnává Šinkora a dodává, že mRNA vakcíny částečně chrání seniory a v několika málo případech také lidi pod 45 let. „Nebrání šíření viru,“ opakuje.

V dalším příspěvku ještě vysvětlil, jak předchozí příspěvek myslel. „Takže takto: anti HPV jsou skvělá věc, už vyzkoušená a nejspíš užitečná. Anti-SARS-CoV-2 do dětí je po roce její existence zbytečná šílenost a pokus na lidech.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…