Pokuta kvůli Faltýnkovi s Prymulou. Magistrát ji vyměřil restauraci

12.01.2021 16:35

Restaurace Rio’s na Vyšehradě se „proslavila“ schůzkou, po níž skončil ve své funkci ministr zdravotnictví Roman Prymula. Tehdy se na místě sešel s předsedou poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem a dalšími lidmi, a to v době, kdy měly být restaurace zavřené. Podnik nyní dostal od pražského magistrátu pokutu. Informuje o tom server iROZHLAS.cz na základě článku Seznam Zpráv.

Pokuta kvůli Faltýnkovi s Prymulou. Magistrát ji vyměřil restauraci
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Správní řízení s restaurací zatím není však podle primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN) ukončeno, protože podnik se může pokutě bránit. Podle Hlubučka magistrát rozhodl jakožto orgán veřejné správy ve věci porušení krizových opatření ze strany fyzické osoby provozovatele restaurace Rio’s. Magistrát však zatím nemá potvrzené převzetí písemnosti provozovatelem podniku. A právě po doručení začíná platit lhůta, v níž je možné se proti rozhodnutí bránit.

Podnikatel Raimund Špunda, jenž podnik vlastní, o žádné písemnosti podle svých slov neví. Prymula i Faltýnek již pokutu dostali – za to, že neměli roušku v době, kdy to bylo povinné – a to 3 000 korun. Pokutu jim dala loni v prosinci pražská hygienická stanice.

Obdobně jako u vyšehradské restaurace se podle Hlubučka postupuje i u restaurace Šeberák, jejíž majitel koncem loňského roku opakovaně otevřel i přes platící zákaz. Celkem pak magistrát koncem roku řešil asi 400 správních řízení v souvislosti s porušeními vládních opatření. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…