Pokuta za Blanku? Rozhodne Trojský most

18.05.2013 17:05

Vedení hlavního města si nechává zpracovat právní posudek, zda Trojský most je či není součástí zakázky na tunelový komplex Blanka. Panují totiž obavy, že během výstavby mohl být porušen zákon o veřejných zakázkách. V takovém případě by Praze hrozila pokuta od antimonopolního úřadu. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Pokuta za Blanku? Rozhodne Trojský most
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba pražského tunelu Blanka

Existenci posudku deníku Aktuálně.cz potvrdil primátor Bohuslav Svoboda (ODS). "Čekáme na vyjádření právníků," uvedl primátor. Nervozita stoupá v řadách koaličního spojence TOP 09. "Obáváme se, že pokud by byl Trojský most součástí stavby, vícepráce na Blance by překročily cenu danou zákonem," řekl předseda klubu zastupitelů za TOP 09 Jiří Vávra.

Někteří koaliční zastupitelé v takovém případě zvažují zastavení stavby. Zákon totiž ukládá, že vícepráce nesmí překročit 20 % z celkové ceny zakázky. Trojský most je přitom podle analýzy současného vedení magistrátu oproti původnímu projektu o více než polovinu dražší.

Trojský most byl původně součástí tendru na kompletní stavbu tunelu Blanka. Stavební společnost Metrostav, která soutěž vyhrála, tehdy počítala s částkou 495 milionů korun. Jenže po skončení soutěže a uzavření smlouvy vypsal v roce 2006 magistrát architektonickou soutěž na podobu mostu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

20:20 Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli…