Poláci jsou naštvaní na Merkelovou a někteří to dali pořádně najevo na internetu

23.12.2016 7:51 | Zprávy

Polsko má svého nového národního hrdinu. Je jím sedmatřicetiletý řidič kamionu Łukasz Urban, který se stal první obětí tuniského teroristy Anise Amriho. Vlnu solidarity vyvolala jeho smrt také v zahraničí. Lidé se skládají na peníze pro jeho rodinu.

Poláci jsou naštvaní na Merkelovou a někteří to dali pořádně najevo na internetu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto

Britský řidič kamionu David Duncan se rozhodl vyjádřit solidaritu se svým zavražděným kolegou Urbanem a začal pro jeho rodinu prostřednictvím crowdfundingu vybírat peníze. Do čtvrtečního odpoledne lidé ze všech koutů světa shromáždili přes čtyřicet tisíc liber a peníze stále přibývají. „Peníze bohužel Lukášovi život nevrátí, ale doufám, že aspoň pomohou částečně ulehčit jeho rodině,“ cituje deník The Sun vyjádření Duncana.

„Lukáše jsem osobně neznal, ale jeho příběh mě šokoval. Neumím si vůbec představit, jak se teď cítí jeho rodina,“ svěřil se The Sun Duncan. Němečtí vyšetřovatelé prvních několik hodin po útoku pracovali s verzí, že atentátníkem byl právě Urban. Brzy však došli k závěru, že atentátník pouze ke svým cílům využil jeho kamion. Jak odhalil německý deník Bild, Urban se naopak snažil všemi silami teroristickému útoku zabránit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…