Poláci nechápou. V Kyjevě prý banderovci napadli jejich fotbalové fanoušky

24.08.2015 21:17

Ačkoli Polsko dlouhodobě hovoří SPÍŠE ve prospěch Ukrajiny při sporech s Ruskem, neboť mají Poláci velmi neblahé zkušenosti s počínáním Rusů ve své vlasti, teď se Poláci velmi zlobí na ukrajinské fotbalové fanoušky, kteří v Kyjevě ztloukli polské fotbalové nadšence. Ukrajinská média ale celou situaci líčí trochu jinak.

Poláci nechápou. V Kyjevě prý banderovci napadli jejich fotbalové fanoušky
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

Podle zpráv serveru HlavnéSprávy.sk došlo v hlavním městě Ukrajiny Kyjevě ke střetu mezi příznivci dvou fotbalových klubů. Zarja Luhansk a Legia Warszawa se spolu utkaly v rámci Evropské ligy a polský tým zvítězil. Mezi fanoušky obou klubů následně došlo ke střetům. Polská média z toho viní ukrajinské fanoušky, ukrajinská média zase ty polské.

„Svědci z Polska, kteří byli na zápase, tvrdí, že v řadách Ukrajinců prakticky nebyli příznivci Zarji Luhansk, ale radikální fanoušci Dynama Kyjev a Dněpru Dněpropetrovsk, ale také nacionalisté a banderovci. A právě příznivci jiných fotbalových klubů a radikálové rozpoutali bitky s Poláky,“ píše server.

Polští analytici, novináři a další diskutující tento střet komentují tak, že mezi oběma národy je příliš hluboká propast vzešlá ze vzájemných historických křivd, kterou se zatím nepodařilo překonat. Mnozí prý navíc nechápou, proč je polská vláda k té ukrajinské tak vstřícná. Jeden z Poláků se dokonce zastal Ruska. Pokud dnes ukrajinská média tvrdí, že polští fanoušci nesou odpovědnost za střety s ukrajinskými fanoušky, pak by se prý všichni měli zamyslet nad tím, zda Rusko skutečně nese odpovědnost za rozpoutání války na Ukrajině. „Nebylo to naopak?“ ptali se na sociální síti.  

K dokreslení celého obrazu je třeba dodat, že podle polských fanoušků byla policie k radikálům v Kyjevě dost mírná, a pokud vůbec zasáhla, bila spíše Poláky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …