Policejní prezident vysvětloval v rozhlase nové audiny pro ochranky politiků. Je to prý nezbytné

02.01.2017 18:43

Hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl policejní prezident Tomáš Tuhý. Posluchačům vysvětloval, proč policie koupila nové vozy určené k ostraze politiků. Dotkl se také tématu policejních řádů a nemalou pozornost věnoval bezpečnostní situaci v České republice. Bezpečnostní poměry ve světě i v Evropě se prý změnily.

Policejní prezident vysvětloval v rozhlase nové audiny pro ochranky politiků. Je to prý nezbytné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Hned v úvodu vychválil policii za zásah na starém ruzyňském letišti proti Polákovi, který na palubě letadla hrozil bombou. Ocenění si od prezidenta vysloužili i policisté, kteří zadrželi vlak mířící do Německa, v němž měla být bomba. Policie podle Tuhého vlak prohledala a v tuto chvíli už je znovu na cestě. Měli bychom si ale zvyknout na to, že bezpečnostní klima se změnilo.  

„Bezpečnostní klima, to světové i evropské, se změnilo a Česká republika na to reaguje. My se snažíme občanům garantovat maximální bezpečnost,“ oznamoval policejní prezident v rádiu.

Posléze padlo pár slov k přijetí nových vozů Audi určených k ochraně politiků. Podle Tuhého je třeba mít vozy pro tuto ochranu natolik dobré, aby bylo možné reagovat na jakoukoli nenadálou situaci. Kromě toho ale policie zmodernizovala své „zbraně“ i proti silničním pirátům. „Já jsem přesvědčen o tom, že investice do techniky a do naší bezpečnosti se vyplatí,“ zdůraznil host.

Nakonec došlo i na policejní vyznamenání. V tuto chvíli máme až sto druhů policejních vyznamenání. Řádů je tolik, že jejich hodnota významně klesla. Metály se dají sehnat za pár desítek korun. Podle Tuhého to ale nic nemění na tom, že lze získat řád za velké osobní nasazení, za zranění a tak podobně. Policisté, kteří obdrželi stužku nebo jiné vyznamenání, si ho podle Tuhého velmi váží. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…