Policejní razie v Hradci prý míří na špičky kraje. Jde o zakázku na rekonstrukci nemocnice

24.09.2016 9:45

Vyšetřovatelé, kteří kvůli tendru na dostavbu náchodské nemocnice zasahovali ve stavební společnosti Metrostav, u královéhradeckého hejtmana Lubomíra France či u senátora Josefa Táborského (oba z ČSSD), zasahovali také ve stavební firmě Hochtief. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny s tím, že tuto informaci potvrdil mluvčí firmy Michal Talián.

Policejní razie v Hradci prý míří na špičky kraje. Jde o zakázku na rekonstrukci nemocnice
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Právě Hochtief byl jedním z uchazečů o rekonstrukci náchodského špitálu. Vítěze se dlouhodobě nedaří najít. Naposledy v roce 2013 se soutěž nedokončila, nyní se měly obálky s nabídkami rozlepovat včera, termín však byl kvůli policejní razii odložen.

Zásah v Hochtiefu může mít zajímavé pozadí. Tři východočeští politici, kteří si nepřáli být jmenováni, LN upozornili na jméno Kláry Dostálové. Náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj je rovněž kandidátkou hnutí ANO na královéhradeckou hejtmanku. Do roku 2014 byla Dostálová šéfkou Centra evropského plánování (CEP), které poskytuje poradenské služby v oblasti evropských dotací – mimo jiné i vedení kraje v souvislosti s náchodským tendrem. Ve stejnou dobu otec Dostálové Vilém Tvrdík působil ve funkci prokuristy Hochtiefu, tedy v pozici zájemce o nemocnici v Náchodě.

Mluvčí Hochtiefu Michal Talián na dotaz, zda zásah ve společnosti souvisel se zmiňovanou personální vazbou, pouze uvedl: „Dokud nebude policií ukončeno vyšetřování, nejsme oprávněni se k dané situaci vyjadřovat.“

Pochybnosti o tendru za 1,3 miliardy korun má i náchodský politik a vicepremiér Sobotkovy vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), který je zastupitelem v kraji. „Pochybnosti mám o kompetenci a profesionalitě při vypisování tendru už za Kláry Dostálové,“ napsal LN. Dostálová na dotazy, zda k ní ve čtvrtek policie zavítala, a na případné propojení do Hochtiefu, do uzávěrky vydání neodpověděla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…