Policie chce obžalovat 6 lidí z Přerova kvůli korupci. Včetně Lajtocha

14.03.2013 13:17

Protikorupční policie v těchto dnech znovu navrhla obžalovat v korupční kauze šest zástupců přerovského magistrátu v čele s primátorem Jiřím Lajtochem (ČSSD). ČTK to dnes řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Návrh podali policisté už potřetí za sebou, státní zástupkyně jejich stíhání pokaždé zastavila. Podle ní trestný čin nespáchali. Kauzu jí však po přezkumu již dvakrát vrátilo Nejvyšší státní zastupitelství (NZS).

Policie chce obžalovat 6 lidí z Přerova kvůli korupci. Včetně Lajtocha
Foto: Archiv
Popisek: Senátor ČSSD Jiří Lajtoch

Kromě primátora Lajtocha se případ týká jeho prvního náměstka Josefa Kulíška (ODS), radních Václava Zatloukala (ČSSD) a Jaroslava Čermáka (ODS) a úředníků z odboru rozvoje a z oddělení investic Pavla Galy a Jiřího Raby.

Policie je navrhla obžalovat ze sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podezření se týkalo dvou veřejných zakázek na rekonstrukci zimního stadionu a stavbu domova důchodců. Obě stály podstatně více, než město plánovalo.

Špičky přerovské radnice čelí obvinění už půldruhého roku. Policie původně předloni v srpnu obvinila 11 bývalých radních a dva úředníky. Žalobkyně jejich stíhání poprvé zastavila loni v lednu, případ šesti obviněných jí ale loni v dubnu vrátilo NSZ po přezkumu zpátky. Státní zástupkyně pak kauzu předala policii k doplnění dokazování, ta na konci července znovu navrhla šestici mužů obžalovat a žalobkyně je vzápětí obvinění znovu zprostila. Na podzim jí nejvyšší žalobce případ znovu vrátil zpět.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…