Policie chce řešit poslance Staňka a jeho tankování zadarmo

15.11.2011 11:08

Člena Legislativní rady vlády a poslance Pavla Staňka z ODS bude kvůli tankování a neplacení nafty na hradeckém letišti řešit policie. Podnět k vyšetřování nesrovnalostí v hospodaření městské společnosti Letecké služby Hradec Králové dal okresní státní zástupce Alexandr Pumprla.

Policie chce řešit poslance Staňka a jeho tankování zadarmo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní pochod policejních složek v Praze

Staněk, který působil v představenstvu Leteckých služeb, si podle informací MF DNes na letišti do nádrže svého auta natankoval postupně 469 litrů nafty, za kterou neplatil. Přišel na to audit, který nechala udělat hradecká radnice, aby zjistila, kam mizí její peníze a proč letiště neprosperuje. Staněk za naftu zaplatil až poté, co do firmy přišli auditoři.

Státní zástupce Pumprla deníku řekl, že podal návrh na trestní stíhání. "Nabyl jsem dojmu, že existuje podezření z trestného činu, a budu se tázat policie, zda se tím zabývá. Pokud se tím zatím nezabývá, tak se tím zabývat prostě bude," sdělil Pumprla. Existuje totiž podezření, že Letecké služby měly černý fond. Audit naznačil také možné daňové úniky a předražování zakázek. Podání trestního oznámení zvažuje i radnice.

Staněk: Byla to jen "pitomá chyba"

Staněk tankování na letišti označil za "pitomou chybu". V prohlášení uvedl, že za palivo loni neplatil rovnou jen proto, že všechno mělo být vyúčtováno až následující rok, tedy letos. "Když jsem v roce 2011 tankoval poosmé a díky tomu jsem i zjistil, že stále nemám vyúčtování, abych mohl palivo zaplatit, tak jsem přestal okamžitě naftu tankovat. Po opakovaných urgencích jsem vyúčtování obdržel až v květnu a okamžitě v termínu splatnosti zaplatil," tvrdí Staněk.

Za Staňka se postavila hradecká ODS, v níž je Staněk předsedou její oblastní rady. "I protokol k auditu potvrzuje, že Pavel Staněk naftu zaplatil - nic tedy neukradl, nedošlo k žádné újmě, až teď - a to k morální," uvedl místopředseda Oblastní rady ODS a náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.

Vedení letiště také údajně nevypisovalo soutěže na zakázky a přidělovalo je rodinným či spřáteleným firmám, které pak letišti prodávaly služby či zboží předražené o desítky procent. Tito přátelé či jiné vlivné osobnosti města si, stejně jako Staněk, také jezdili tankovat pohonné hmoty do svých aut, aniž platili. Pokud to v některých případech udělali, tak peníze podle domněnky auditorů prý putovaly do černého fondu letiště.

Čtěte:

Poslanec ODS Pavel Staněk tankoval naftu bez placení, ukázal audit v Hradci

Staněk (ODS): Fakturu za naftu jsem zaplatil v termínu splatnosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…