Policie nechystá změny bezpečnostních opatření při volbě Zemana

25.01.2018 17:30

Policie neplánuje zvláštní bezpečnostní opatření v místě, kde bude ve druhém kole prezidentských voleb volit prezident Miloš Zeman. Nastavena budou standardní bezpečnostní opatření, uvedl dnes na dotaz ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Před dvěma týdny Zemanovu volbu narušila ukrajinská aktivistka Anželina Diašová, která ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vběhla před prezidenta. Podle Bocána prezidentova ochranka situaci zvládla a není důvod, aby se opatření měnila.

Policie nechystá změny bezpečnostních opatření při volbě Zemana
Foto: Radim Panenka
Popisek: Ochranka pacifikuje útočnici, která ve volební místnosti napadla prezidenta Zemana

Bezpečnostní opatření podle Bocána budou odpovídat významu akce a aktuální bezpečnostní situaci. „Jelikož ochranka incident z minulého kola voleb zvládla, není důvod na stanovených pravidlech cokoliv z naší strany měnit,“ uvedl Bocán. Zdůraznil, že volební místnosti jsou veřejná místa a o případném vstupu novinářů rozhoduje předseda volební komise, nikoliv policie.

Dodal, že policisté neplánují plošné kontroly novinářů, kteří se přijdou podívat, jak bude Zeman volit. „V odůvodněných případech však nelze kontrolu jednotlivce v rámci bezpečnostního opatření předem vyloučit nikdy,“ upozornil Bocán. Zeman svůj hlas do volební urny vhodí stejně jako před dvěma týdny v pátek v 15:00, oznámil dnes Hrad.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Aktivistka se k Zemanovi vrhla ve volební místnosti v základní škole v pražských Lužinách. Před příchodem prezidenta stála v početné skupině novinářů. Ve chvíli, kdy Zeman předkládal volební komisi svůj občanský průkaz, ze sebe strhla košili a s výkřiky „Zeman, Putin’s slut“ (Zeman, Putinova děvka) vběhla před prezidenta. Stejné heslo měla napsané na těle. Zastavila ji prezidentova ochranka. Soud Diašové následně uložil tříměsíční podmínku a vyhostil ji ze země.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…