Policie odložila případ Haškovy příliš rychlé jízdy

30.08.2011 9:30

Brněnská policie odložila případ údajného překročení povolené rychlosti služebního automobilu jihomoravského hejtmana Michala Haška, protože prý nemá dostatečný důkaz. V okamžiku, kdy mu strážníci zastavili auto, prý měli vadnou kameru.

Policie odložila případ Haškovy příliš rychlé jízdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek hovoří na sjezdu ČSSD

O tom, že Haškovo auto údajně překročilo rychlost na ulici Hlinky v Brně o 15 kilometrů v hodině, informovala média v sobotu. Brněnský deník Rovnost napsal, že strážníci případ neřešili, protože v něm seděl právě vlivný politik. A navíc se prý data o případu pokusili ze svého systému smazat. Hašek se proti tomu, že by v případu intervenoval, ohradil.

Strážníci hejtmanova řidiče trestat nebudou a vysvětlují to tím, že nemají důkazy a záznam z kamery není kvalitní, píše MF Dnes. "Materiál nešlo použít jako relevantní důkaz kvůli technickému stavu měřicího a záznamového zařízení. Jedná se o závadu objektivu kamery," řekl listu šéf brněnských strážníků Jaroslav Přikryl.

Postup brněnských strážníků při vyšetřování podle listu prověřovala policejní inspekce a žádnou chybu prý nenašla. "Nedošlo k pochybení zakročujících strážníků ani při projednávání přestupků. Šetřením také bylo zjištěno, že nedošlo k manipulaci s údaji v informačním systému," uvedla ve své zprávě inspekce.

Podle Přikryla je zjevné, že nikdo se záznamy nemohl manipulovat, protože se všechny informace zaznamenávají komplikovaným trojím způsobem. Foneticky do informačního systému městské policie, do radaru a do GPS vozidla, které měření provádí.

Čtěte:

Haškovo auto jelo rychle. Policie případ neřeší. To řidič, brání se

I papaláši musí platit pokuty. Hašek si měl na řidiče došlápnout

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

21:47 Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož…