Policie podezřívá Kocourka z poškozování věřitele

22.03.2012 22:08

Exministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka prověřuje kvůli "odklonu" 16 milionů korun protikorupční tým a kriminalisté v místě jeho bydliště. Policie ho podezírá z poškozování věřitele, za což by mu hrozilo tři až osm let vězení. Informace o zahájení prověřování sdělila serveru Týden.cz bez bližších podrobností policejní mluvčí pro Prahu-západ Štěpánka Zatloukalová. Kocourek se k tomu odmítl vyjádřit.

Policie podezřívá Kocourka z poškozování věřitele
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Exministr Martin Kocourek
reklama

O případ se již delší dobu zajímá také Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, zatím však stále shromažďuje a vyhodnocuje dokumenty. Zkoumá, zda Kocourkovo jednání nenaplnilo skutkovou podstatu trestného činu. V úvahu připadá podvod či úplatkářství, píše server.

Soud s bývalou ženou

Kauzu, která vyvrcholila Kocourkovým odchodem z vlády, zahájila na začátku listopadu zpráva Mladé fronty Dnes o tom, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments a že už o týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 milionů korun. Kocourkova matka je za několik měsíců prodala za 16,14 milionu Kč.

Kocourek popíral možnou korupci a za několik dní prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také historické rodinné prostředky. Ministr vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou. Peníze proto podle svých slov nechal převést na účet své matky, aby je "odklonil" od problémů s rozvodem.

Kromě možného obvinění čeká exministra soudní jednání s bývalou manželkou, která se domáhá právě poloviny z 16 milionů korun, které její bývalý manžel před rozvodem skryl. Žalobu na neplatnost smlouvy o vyrovnání společného jmění manželů, kterou Olga Kocourková s manželem v rámci rozvodu uzavřela, podala žena nedlouho poté, co se o tom dozvěděla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…