Policie se chystá obvinit na deset lidí v kauze Promopro

18.10.2011 8:03 | Zprávy
autor: par, čtk

Policie se po půlročním vyšetřování chystá obvinit zhruba deset lidí v kauze Promopro, která se týká půlmiliardové zakázky na audiovizuální služby v éře českého předsednictví EU.

Policie se chystá obvinit na deset lidí v kauze Promopro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Protikorupční služba se kloní k tomu, že zakázka, kterou firma získala bez výběrového řízení od týmu tehdejšího ministra pro evropské záležitosti Alexandra Vondry, byla skutečně předražená.

Přesnou částku, o kterou stát kvůli zakázce přišel, má podle serveru Aktuálně.cz definitivně vyčíslit znalecký posudek. Policie jej očekává do konce listopadu. "Už nyní je ale zřejmé, že stát byl poškozen minimálně v řádech desítek milionů. Proto chce policie stíhat konkrétní osoby. Obviněny budou poté, co dorazí posudek," řekl serveru zdroj ze státní správy.

SLEDUJEME téma kauza Vondra

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

5:23 Zrzavý kápo Minář a znečištěné trencle. Vyskočil se baví dvojím metrem

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kde jste byli, když vypukl skandál Dozimetr? To nebylo snad ohrože…