Policie stíhá někdejšího člena ÚV KSČ Fojtíka za násilné činy na hranicích

07.01.2021 19:10 | Zprávy
autor: nab

Policie dnes zahájila trestní stíhání někdejšího člena předsednictva ústředního výboru KSČ, 92letého Jana Fojtíka. Viní jej z toho, že jako vysoce postavený činitel zneužil své pravomoci úřední osoby a že jako přední stranický ideolog spoluzavinil smrt a zranění několika lidí na československých hranicích, když utíkali z komunistického Československa, informuje iROZHLAS.cz.

Policie stíhá někdejšího člena ÚV KSČ Fojtíka za násilné činy na hranicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Podle usnesení o zahájení trestního stíhání Fojtíka, které médiím poskytl právník Müller, se obvinění týká Fojtíkovy činnosti v předsednictvu ÚV KSČ od dubna 1988 do listopadu 1989.

Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu muži vyčítá to, že byl srozuměn s tím, že Pohraniční stráž mohla střílet na lidi, kteří se pokoušeli opustit ČSSR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dejte si řízek z celeru, chutná podobně.“ Tlak na Čechy, ať už nejedí kapry

18:35 „Dejte si řízek z celeru, chutná podobně.“ Tlak na Čechy, ať už nejedí kapry

„Vánoce bez kapra – Vánoce bez násilí,“ nabádají i tento rok mnozí aktivisté a hovoří o „barbarském …