Policie zveřejní informace o migrantech v ČR za loňský rok

30.01.2020 6:22

Cizinecká policie dnes zveřejní informace o počtu cizinců nelegálně pobývajících v Česku za loňský rok. Za prvních devět měsíců loňského roku policie odhalila 4273 cizinců, kteří byli v zemi nelegálně, meziročně o 645 lidí více. Zhruba ve čtvrtině případů šlo o občany Ukrajiny, napsala ČTK.

Policie zveřejní informace o migrantech v ČR za loňský rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Většina z celkového počtu migrantů (3914) byla podle statistik odhalena při nelegálním pobytu na území ČR, zbytek podle statistik cestoval přes vnější schengenskou hranici. Při tranzitní nelegální migraci přes území České republiky policie zjistila do září 192 lidí, v meziročním porovnání shodných období jde o zvýšení zhruba o třetinu. Nejčastěji migranti přecházeli hranici se Slovenskem a jako cíl cesty uváděli Německo.

Neregulérním cestovním dokladem se při nelegálním pobytu prokázalo 153 osob, což je o 43 osob více, než ve shodném období roku 2018. Na hranicích se neplatným pasem prokázalo 86 lidí.

Nejvíce zajištěných migrantů pocházelo podle statistik z Ukrajiny (1161 lidí). Následovali občané Moldavska (634 lidí), Vietnamu (269 lidí) a Ruska (212 lidí).

Předloni policie za celý rok odhalila 4992 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně. Šlo o 254 meziročně více a o 269 méně než v roce 2016. Počty migrantů v ČR se v posledních letech výrazně neliší, významný nárůst zaznamenala policie pouze v roce 2015 v souvislosti s migrační krizí v Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

19:30 Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

Rada České televize své pravidelné středeční jednání tentokrát prováděla částečně distančně. Někteří…