Policisté vyšetřují dva lidi, kteří měli pouštět drony nad britské letiště. Mohou to být odpůrci deportací migrantů

22.12.2018 18:55

Britská policie zatkla dvě osoby, které podezřívá v souvislosti s vyšetřováním letů nepovolených dronů, jež v minulých dnech zastavily provoz na frekventovaném letišti Gatwick jižně od Londýna. Nepotvrdila zatím, zda právě ony drony vypouštěly. Upřesnila, že zatčení pocházejí z města Crawley nedaleko tohoto letiště. Jedná se o 47letého muže a 54letou ženu, informoval server Novinky.cz.

Policisté vyšetřují dva lidi, kteří měli pouštět drony nad britské letiště. Mohou to být odpůrci deportací migrantů
Foto: ČVUT
Popisek: Dron
reklama

Poblíž místa zásahu o den dříve viděl řidič jménem Paul Motts asi třicetiletého muže v reflexní vestě, jak se sklání nad dvěma drony a snaží se dostat rychle pryč, informoval deník The Sun. „Doručoval jsem balíček a jel jsem kolem podezřelého muže v cyklistické reflexní vestě, který se skláněl nad velkým dronem. Byla to velká věc o rozpětí 120 cm a se světly. Poblíž měl i menší dron o rozpětí 60 cm. Chtěl drony co nejrychleji složit a dostat se pryč,“ uvedl.

Za vším můžou být aktivisté, ale také nevhodná zábava. Policie tak zatím nechává všechny možnosti pro vyšetřování otevřené. Právě bulvár Daily Mail spekuluje nad tím, že drony mohli použít ekologičtí aktivisté, nebo lidi, jimž se nelíbí deportace migrantů.

V patrání je aktivních dvacet policejních útvarů a tři helikoptéry. Armáda poskytla rušičku, která zabránila drony ovládat. Kvůli jejich vypouštění bylo zrušeno nebo odkloněno na tisíc letů, což postihlo 140 000 cestujících. Nyní už letadla personál začíná odbavovat podle naplánovaného grafikonu.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…