Policisté vyšetřují dva lidi, kteří měli pouštět drony nad britské letiště. Mohou to být odpůrci deportací migrantů

22.12.2018 18:55

Britská policie zatkla dvě osoby, které podezřívá v souvislosti s vyšetřováním letů nepovolených dronů, jež v minulých dnech zastavily provoz na frekventovaném letišti Gatwick jižně od Londýna. Nepotvrdila zatím, zda právě ony drony vypouštěly. Upřesnila, že zatčení pocházejí z města Crawley nedaleko tohoto letiště. Jedná se o 47letého muže a 54letou ženu, informoval server Novinky.cz.

Policisté vyšetřují dva lidi, kteří měli pouštět drony nad britské letiště. Mohou to být odpůrci deportací migrantů
Foto: ČVUT
Popisek: Dron

Poblíž místa zásahu o den dříve viděl řidič jménem Paul Motts asi třicetiletého muže v reflexní vestě, jak se sklání nad dvěma drony a snaží se dostat rychle pryč, informoval deník The Sun. „Doručoval jsem balíček a jel jsem kolem podezřelého muže v cyklistické reflexní vestě, který se skláněl nad velkým dronem. Byla to velká věc o rozpětí 120 cm a se světly. Poblíž měl i menší dron o rozpětí 60 cm. Chtěl drony co nejrychleji složit a dostat se pryč,“ uvedl.

Za vším můžou být aktivisté, ale také nevhodná zábava. Policie tak zatím nechává všechny možnosti pro vyšetřování otevřené. Právě bulvár Daily Mail spekuluje nad tím, že drony mohli použít ekologičtí aktivisté, nebo lidi, jimž se nelíbí deportace migrantů.

V patrání je aktivních dvacet policejních útvarů a tři helikoptéry. Armáda poskytla rušičku, která zabránila drony ovládat. Kvůli jejich vypouštění bylo zrušeno nebo odkloněno na tisíc letů, což postihlo 140 000 cestujících. Nyní už letadla personál začíná odbavovat podle naplánovaného grafikonu.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

16:43 Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

Karlovarské listy přinesly rozhovor s dvacetiletým Karlem Skotákem. „Znám ty lidi a je pravda, že se…