Politici gratulují k MDŽ. Kalousek ne, je to prý svátek zničený bolševikem

08.03.2021 16:50

8. března slavíme mezinárodní den žen. Připomínáme si tak jejich rovnoprávnost s muži. Politici, či jejich PR týmy, proto dnes hojně děkovali a gratulovali. A nebyla nouze o vtipné momenty. Virtuální kytice, Babišovo srdce, lidé s děložními čípky či Okamurův kopanec do genderových aktivistů. A hádejte, kdo ženám nepopřál… „Bolševik to zkazil.“

Politici gratulují k MDŽ. Kalousek ne, je to prý svátek zničený bolševikem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antikomunisté rozdávali karafiáty při MDŽ
reklama

Ke všem ženám v den jejich svátku promluvil třeba premiér Andrej Babiš. „Díky za všechno, co pro nás děláte. Jsem vděčný všem ženám, které mám kolem sebe a které potkávám a hlavně které mi píšou. Děkuju, že jste,“ napsal a příspěvek vyšperkoval ještě jedním malým červeným srdíčkem.

Bývalý ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL zase napsal, že ženy si svůj svátek zaslouží. „U nás se MDŽ připomíná od r. 1911. Od r. 1975 je svátek oficiálně uznán OSN. Původně šlo o připomínku velkého shromáždění za volební právo žen v r. 1908 v New Yorku. Dnes si naše poděkování a úctu zvláště zaslouží zdravotní sestry a lékařky,“ připomněl. Zástupkyním něžného pohlaví pod svůj příspěvek ještě poslal obrovskou virtuální kytici růží. Nádhera.

Pozadu nezůstal ani šéf SPD. Ten dokonce pro své voličky natočil krátké video. „Vážené a milé dámy, přeji vám všechno nejlepší k dnešnímu mezinárodnímu dni žen! Drahé maminky, babičky a dcery, naše milované ženy a dívky, přeji vám ze srdce vše nejlepší k vašemu dnešnímu svátku.“ Také v něm neopomněl popřát všem ženám hodné a spořádané muže. „Muž a žena jsou dvě strany jedné mince a není naším posláním se nahrazovat, ale doplňovat,“ rýpl si ještě Okamura do genderových aktivistů.

Nicméně skutečně se svým přáním zazářil až poslanec za ANO Patrik Nacher. O tom je známo, že nemá v oblibě tzv. korektnost, a svým blahopřáním ženám to jen potvrdil, když napsal: „Je to tedy nekorektní, přiznávám... tak mi to pro jednou odpusťte. Takže pěkný sváteční den všem ženám, a abych si napravil reputaci, tak podle současné korektní doby všem lidem s děložním čípkem.“

Nikomu naopak k MDŽ nepopřál třeba Miroslav Kalousek. Tento svátek má pro něj zřejmě přílišnou komunistickou pachuť. „Některé úctyhodné svátky bolševik bohužel nenávratně zprofanoval a znehodnotil. Zejména 1. máj a MDŽ. Slavím Svátek matek,“ napsal dnes již bývalý poslanec Kalousek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…