Politici i aktivisté ignorují realitu. Klaus se pustil do Západu kvůli Ukrajině

21.02.2014 13:42

Volby na Ukrajině nic nevyřeší, myslí si bývalý prezident Václav Klaus. Ten ve svém komentáři obvinil Západ, že pomohl vyvolat současnou krizi a teď nechce nést její důsledky. Varuje také před rozbitím země.

Politici i aktivisté ignorují realitu. Klaus se pustil do Západu kvůli Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

„Postavit Ukrajinu před volbu – Východ, nebo Západ, znamená ji rozbít. To se, zdá se, bohužel děje,“ obává se Klaus. Zároveň ale připomíná, že země je do značné míry umělým útvarem, který existuje teprve od roku 1991. Jeho složitý historický vývoj nutně vede k rozdílným představám občanů o orientaci a směřování země.

Ukrajina – kolébka ruské kultury

„Jistá umělost tohoto státního útvaru a rozdílné představy jeho obyvatel o jeho budoucnosti a směřování paralyzovaly jeho politický život od samého počátku. I z Prahy jsme to dobře viděli. Své vykonala i nezvládnutá transformace země, tíživé dědictví komunismu i ekonomický a politický chaos posledních dvaceti let,“ vyjmenovává Klaus problémy Ukrajiny.

Celý komentář si můžete přečíst ZDE.

Podle něho je přirozená její závislost na Rusku, a to už proto, že právě tato země je historickou kolébkou ukrajinské státnosti a kultury. „V této situaci představa některých lidí v Evropě, a zdá se i předních představitelů EU, reprezentantů dnešní České republiky a hlavně politických aktivistů, že je možné připustit střet o orientaci Ukrajiny a vést boj o její směřování na Západ, či Východ, ignoruje realitu. Zemi to vede do neřešitelného konfliktu, který může skončit pouze tragédií,“ varuje exprezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…