Další vývoj podle Benešíka bude záviset především na britském parlamentu. „Můj odhad je takový, že Evropský parlament tu dohodu posvětí, koneckonců ona se liší velmi málo od té, kterou (britský premiér) Boris Johnson odmítal,“ řekl Benešík ČTK. Zajímá ho především řešení celních kontrol po změně tzv. irské pojistky. „Doufejme, že to dopadne dobře a Irsko i Severní Irsko to přijmou a bude jim to vyhovovat,“ řekl.
Dohoda je podle něj i nadále zdaleka lepším řešením než odchod Britů bez dohody. „Preferuji dohodu, která stanoví pravidla a kultivovaný rozchod. Je příznivější než divoký odchod, který by znamenal velkou právní nejistotu a daleko větší škody než odchod v rámci pravidel,“ dodal Benešík. Jeho stranický kolega Jiří Mihola ale varuje, že řešení irské hranice bude pravděpodobně nepřijatelné pro severoirskou Demokratickou unionistickou stranu (DUP). „Jen velmi těžko se dá předvídat výsledek hlasováni v parlamentu,“ napsal ČTK Mihola.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Vláda
Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?
Další články z rubriky
20:41 Ten miliardový byznys se jim rozpadne. O to hrají. Rajchl k Fialovi a Ukrajině
Nově zvolený poslanec za SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl v druhé části rozhovoru pro Parla…
- 21:22 Kdo v zákulisí ovlivňuje novou vládu? Radim Panenka o „chobotnici z Hradu“
- 18:16 Zůstane Trump prezidentem po roce 2028? Vlivný muž z USA vidí cestu
- 16:46 Turek odpustil zradu. Poslal výzvu fanouškům
- 15:23 Nedáme ČT, ani náhodou. Holec o Baxovi, Fialovi a Moravcovi
- 12:18 Panika z Macinky. Proč nesmí projít? Jako když Trump přidusil neziskovky



