Politička od Svobodných se rozjela: Většina společnosti se má přizpůsobit menšinám. Anomáliím. A když ne, dostane nálepku. A Prague Pride...

18.08.2018 17:58

Členka Republikového výboru Svobodných Ivana Burešová Marková se ve svém komentáři rozepsala o tématu LGBT. Příspěvek přinesl web NeviditelnyPes.lidovky.cz.

Politička od Svobodných se rozjela: Většina společnosti se má přizpůsobit menšinám. Anomáliím. A když ne, dostane nálepku. A Prague Pride...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

„Právě proběhlá akce Prague Pride opět rozvířila diskuse a vášně. Co všechno se skrývá pod maskou průvodu? Jaký vliv to má na společnost? Jsou boj proti diskriminaci a vyvolávání viny ve většinové společnosti spravedlivé?“ ptá se Burešová Marková a konstatuje, že řadu měsíců probíhá boj proti většinové společnosti. „Komunita LGBT nabírá na síle, na pomoc spěchají neziskové organizace a všichni křičí, že společnost menšinám ubližuje. Máme se cítit vinni. Ale je takový tlak oprávněný?“ táže se také Burešová Marková. 

Menšiny pak následně nazývá anomálií, a to ze statistického hlediska. „Podíl homosexuálů se odhaduje na 4 %, dalších queer menšin obvykle ještě na méně. Tedy ano, jde o statistickou anomálii. A co nyní pozorujeme, je tlak, aby se drtivá většina společnosti přizpůsobila anomálii. A když nechce, je okamžitě onálepkována termíny homofob, nenávistný člověk, rasista (vtipné) apod.,“ dodala. Domnívá se zároveň, že Česko patřilo k jedné z nejtolerantnějších zemí světa ve vztahu k homosexuálům. 

  • Původní text ZDE

Hovoří následně o registrovaném partnerství, které není však ekvivalentem manželství. „Každý, a ‚každý‘ zdůrazňuji, může uzavřít manželství. Že jsou lidé, kteří se narodili s anomálií a takový svazek pro ně nemá smysl, přece není důvodem, abychom tento historický termín a svazek pokřivili a přizpůsobili ho právě oněm anomáliím. Židle nebude křeslem, i kdybychom se stavěli na hlavu a přejmenovali ji. Manželství je svazkem muže a ženy. Nikomu svéprávnému není bráněno do tohoto svazku vstoupit. Pro naprosto všechny občany jsou podmínky uzavření stejné. Nikdo není diskriminován a nedovolme si, aby v nás někdo vyvolával pocit viny, že nechceme z anomálie dělat normu,“ podotýká dále politička. 

A rozhovořila se také o adopcích, kdy se však domnívá, že téma by měli především zodpovídat odborníci. Adopce homosexuálním párem by měla být možná jen tehdy, pokud dítěti jakkoli neublíží. 

Závěrem pak přišel na přetřes pochod Prague Pride. Podle jejích slov Prague Pride neubližuje většinové společnosti, ale té menšinové. „Přilévá olej do ohně a posiluje averzi, která začíná být u nás velmi citelná. Kromě toho Prague Pride vnímá negativně i většina homosexuálů, které znám. V žádném případě nic takového nechci zakazovat, ale nenalhávejme si, že takové akce jsou ku prospěchu menšin,“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…