Politicky k ničemu. Holec se pustil do „důvěryhodného“ prezidenta

30.04.2025 19:00 | Monitoring

Komentátor Petr Holec se ve svém textu pozastavuje nad tím, že prezidentu Petru Pavlovi podle aktuálního průzkumu důvěřuje stále více než 50 % obyvatel, přestože jeho podpora od zvolení výrazně klesla. Upozorňuje, že důvěra veřejnosti nesouvisí s reálnými politickými výsledky, ale spíše s prezidentovým mediálním obrazem. Místo státnického výkonu podle něj lidé oceňují Pavlovu neformálnost. A ironicky se ptá, zda by podobnou funkci nakonec nezvládl levněji profesionální zahradník.

Politicky k ničemu. Holec se pustil do „důvěryhodného“ prezidenta
Foto: XTV
Popisek: Petr Holec v XTV
Petr Holec se ve svém komentáři pozastavuje nad aktuálním průzkumem agentury STEM, podle kterého prezidentu Petru Pavlovi důvěřuje více jak 50 % obyvatel. Připomíná, že jeho podpora od zvolení klesla téměř o 10 %, přesto „54 % lidí si stále myslí, že Pavel zvýšil vážnost prezidentského úřadu“.
 
Podle Holce to ale nevypovídá o skutečných výsledcích prezidentovy práce: „Většina lidí očividně oceňuje, co všechno Pavel za tu dobu udělal. Jasně vítězí flanelka nad politikou,“ píše. „Jestli Pavlovi takhle drží slušná důvěra lidí, pak určitě nevidí jeho permanentní politické zoufalství.“
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stačí rozhovor s redaktorkou , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusealice1 , 30.04.2025 20:12:40
když nemá připravené noty,tak je vidět jak tápe a vůbec neměl sednout na prezidentské výsostné místo. Je otázka, jestli přímá volba je ta správná.Profesor Höschl kdysi řekl,že každý sedmý občan u nás je víceméně dementní.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…