Politicky popraven. Jen malou chvilku se cukal. Bloger se zamýšlí nad pádem jihočeského hejtmana

21. 4. 2017 16:54

O elegantní, dle jeho slov, likvidaci jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly se rozepsal na svém blogu na serveru iDnes.cz Jan Bartoň. Jak uvádí, nejhlasitější kritik Bohuslava Sobotky byl politicky popraven klasickými zbraněmi ČSSD.

Politicky popraven. Jen malou chvilku se cukal. Bloger se zamýšlí nad pádem jihočeského hejtmana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Zimolu „odpravila“ kauza výstavby domu u lipenské přehrady, který mu stavěl ředitel krajské nemocnice Bláha, míní Bartoň. „Jenom malou chvilku se ‚cukal‘, než přistoupil na hru ‚záchrany hejtmanství pro ČSSD‘. Současně byl Zimolův pád elegantně nasměrován na vyšachování ANO z koalice v jižních Čechách,“ dodává Bartoň s tím, že Zimolův konec využili liidovci. Za jakou cenu, to se podle něj teprve ukáže. 

Jak dodává, vše se KDU-ČSL může vyplatit již brzy, ve volbách do Poslanecké sněmovny. „Pokud lidovci proniknou do Sněmovny, mohou tento svůj ‚jihočeský‘ postoj dobře prodat v povolebních vyjednáváních. Věří, že jim za příznivé povolební konstelace tuto podporu Sobotka oplatí, pokud se ukáže reálná možnost vyšachovat Babiše z vlády,“ zmínil také Bartoň. A i když prý lidovci vyhrožují vyšetřováním odměn ředitele krajské nemocnice, s houstnoucí předvolební atmosférou to však už podle něj nebude zpráva číslo jedna. 

Zimola sám podle Bartoně naznačuje, že za jeho pádem stojí ODS a on s ní bude údajně vést nesmlouvavý boj. „Ale ‚česká stopa‘ Zimolova pádu by zrovna tak dobře mohla začínat v okolí Bohuslava Sobotky, protože zejména Sobotkovi pád Jiřího Zimoly nejvíce prospěje. Poté, co byl od hejtmanství odstaven další velký kritik Sobotky Michal Hašek, byl Zimola posledním významným oponentem Sobotky, který Sobotkovo vedení otevřeně kritizoval,“ dodal Bartoň.
 
Původní text ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …