Politikaření v Letňanech prý vyšlo najevo. ANO zakleklo na místostarostu Sehnala. Odvolán během dovolené

27.08.2020 20:54

Ve středu ve večerních hodinách byl na návrh starosty městské části Zdeňka Kučery (ANO) zastupitelstvem městské části Praha 18 – Letňany odvolán Pavel Sehnal (ODA) z funkce prvního místostarosty. Stalo se tak v době jeho nepřítomnosti z důvodu předem ohlášené dovolené.

Politikaření v Letňanech prý vyšlo najevo. ANO zakleklo na místostarostu Sehnala. Odvolán během dovolené
Foto: Archiv ODA
Popisek: Předseda ODA Pavel Sehnal
reklama

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13355 lidí
Koaliční partneři, tedy ODS a Strana svobodných občanů, TOP 09 a ANO 2011, se tak podle prohlášení ODA dopustili flagrantního porušení platné koaliční smlouvy.

Ihned po zahájení jednání zastupitelstva podle našich informací došlo ke změně programu a jako první bod bylo navrženo odvolání místostarosty, ke kterému nakonec došlo. Předkladatel návrhu starosta Zdeněk Kučera (ANO 2011) je zdůvodnil takto:

„Co se týká klubu ANO, tak my jsme dlouhodobě nespokojeni s fungováním pana Sehnala, který dával v rámci koalice protinávrhy, mé osobě posílal vytýkací dopisy a těchto věcí bylo více, takže jsme se v rámci klubu rozhodli k tomuto kroku.“

Odvolaný místostarosta Sehnal vytýkal starostovi, že nedodržuje stanovená pravidla, například opakovaně porušuje jednací řád zastupitelstva. K porušování jednacího řádu podle všeho docházelo i ve středu.

„Je tedy otázkou, zda vůbec lze takto místostarostu městské části odvolat za to, že trvá na dodržování demokraticky přijatých platných pravidel pro fungování samosprávy městské části. Pravidel, které starosta, stojící v čele radnice, opakovaně porušuje, místo toho, aby sám šel příkladem. Není divu, že na něj zaklekli," stojí v prohlášení, které mají PL k dispozici.

Pavel Sehnal k tomu ze své zahraniční dovolené vzkázal, že „je to komplot." Dle jeho slov je to cílené uchopení absolutní moci na radnici v Letňanech v době, kdy je na dovolené.

„Stal jsem se obětí vlastní důslednosti, s jakou požaduji dodržování pravidel. A to každým bez rozdílu, i kdyby to byl starosta. Ale já to nevzdám. O to víc budu důsledně hlídat, aby se věci v Letňanech děly podle pravidel a ku prospěchu jejich občanů, ne proti nim,“ doplnil pro ParlamentníListy.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…