Politikovi se chtělo zvracet. Pak se pěkně oblékl, sedl si doma do kuchyně a mluvil

19.01.2016 13:03

František Matějka ze Strany svobodných občanů se na svém facebookovém profilu vyjádřil prostřednictvím videa k tématu skutečné a falešné, sdílené solidarity a na ní postaveném superbyznysu z veřejných peněz daňových poplatníků.

Politikovi se chtělo zvracet. Pak se pěkně oblékl, sedl si doma do kuchyně a mluvil
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Matějka nejprve reagoval na zprávu z facebookového profilu „ANOfertu“, jak uvádí. Zde se dočetl, že Andrej Babiš se stal lídrem celoevropského boje proti krádežím na daních. Po patnácti měsících totiž podpořilo jeho návrh deset členských států.

„Chce se mi zvracet. Pozitivní obraz o českých politicích napravuje člověk, pro kterého je parlamentní diskuse obtíží, diskutovat o čemkoli mimo parlament neumí, daní méně, než kolik dostane na dotacích, vyhrožuje novinářům, svůj byznys má založený na povinném odběru jeho produktů občany, téměř 40 % jeho obratu tvoří státní zakázky na zádech daňových poplatníků a u kterého podezření z dotačních podvodů v soukromém kšeftu šetří jeho podřízení na ministerstvu financí?“ táže se na základě zprávy, kde je Babiš vychvalován za napravování pozitivního obrazu o českých politicích. „Chápu, že pro ostatní politiky v EU je to sen, taková kumulace moci, ale fakt bych zvracel,“ dodal. 

„Když máte problém a přijdete požádat konkrétního člověka o pomoc a on vám pomůže, tak to je skutečná solidarita,“ uvedl následně na videu, které natočil zřejmě u sebe doma, oblečen v obleku s kravatou. „Takzvaná sdílená solidarita je, vážení, úplně jiná hra, na úplně jiném hřišti,“ hovoří vážně, sedě v černém obleku ve své kuchyni. „To přijdete za nějakou neziskovou organizací, že potřebujete pomoct. Ta vezme deset tisíc z dotací nás všech, půlku si nechá na svůj provoz a půlku poskytne vám. A to je dobrý byznys. Superbyznys to ale je, když si nějaká taková nezisková organizace usmyslí, že existují skupiny osob, kterým je nutné pomáhat přesto, že si o to sám nikdo neřekl,“ podotkl s tím, že následuje umělé vytvoření problému a udržování ho při životě. „V takovém případě si z těch deseti tisíc nechají všechno, aniž by někomu pomohli. Kéž by se skutečná solidarita vrátila zpátky mezi lidi,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

7:56 ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

TÝDEN V MÉDIÍCH Koncesionářský poplatek je daň uvalená na všechny bez ohledu na to, zda se dívají, n…