Položí podporu vlády lithium? Filip žádá osobní schůzku s Babišem a prý se zlobí

01.02.2018 14:52 | Zprávy
autor: mp

Spor uvnitř vlády o způsob, jakým se chce vypořádat s memorandem o těžbě lithia pod Cínovcem, ovlivnil vyjednání hnutí ANO s komunisty ohledně tolerance nově skládané vlády. Podle informací ČTK se dnes měly sejít širší vyjednávací týmy obou stran, nakonec ale odpoledne budou jednat pouze jejich předsedové.

Položí podporu vlády lithium? Filip žádá osobní schůzku s Babišem a prý se zlobí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip předsedá sněmovní schůzi

Šéf KSČM Vojtěch Filip bude chtít od premiéra v demisi a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vysvětlit postoj k případné těžbě lithia. Před dalšími jednáními o toleranci jeho druhému kabinetu prostuduje středeční usnesení k diskutovanému memorandu.

„My se domluvíme nějak s panem předsedou (Babišem), a potom oznámíme výsledek, až já si prostuduju to usnesení vlády,“ řekl Filip ČTK. Jednání by se mělo podle mluvčí KSČM uskutečnit odpoledne ve Sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Stavby na černo

Proč by se měli podle vás jakkoliv legalizovat nebo usnadnit legalizace černých staveb? Je to snad proto, že je sama máte na svém pozemku? Já nevím, ale proč obecně usnadňovat něco někomu, kdo nerespektuje zákony? K čemu pak jsou? A co uděláte s těmi vašimi černými stavbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

19:45 „Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

Bývalý dlouholetý politik, právník a nyní končící ombudsman Stanislav Křeček v textu pro Parlamentní…