Miller uvedl, že polští sociální demokraté mají se Sobotkou společné názory na současné události na Ukrajině. "Máme upřímný zájem na mírovém řešením tohoto konfliktu,“ prohlásil Miller s tím, že jeho strana nesouhlasí s vojenskými dodávkami na Ukrajinu. "Mnohem důležitější jsou humanitární dodávky,“ uvedl.
Upozornil, že Polsko v tomto roce čekají dvoje volby. V květnu prezidentské a v říjnu parlamentní. V této souvislosti vyjádřil naději, že od podzimu bude Polsku vládnout sociálnědemokratická vláda podobně, jako je tomu nyní u obou jižních sousedů Polska - ČR a SR.
Snad se krize v Libyi podaří vyřešit bez vojenského zásahu
Předseda sociálnědemokratické frakce v Evropském parlamentu, Ital Gianni Pittella, vyjádřil podporu Sobotkovi jako premiérovi i šéfovi ČSSD. Uvedl, že spolu se Sobotkou, jeho vládou a sociálnědemokratickými europoslanci se snaží o ekonomický růst a více pracovních příležitostí ve všech evropských zemích, tedy i v ČR. Za důležité označil praktické dodržování dohody Minsk 2. "Sledujeme též situaci v Libyi, a doufáme, že se tamní krize podaří vyřešit bez vojenského zásahu, jen za pomoci diplomacie,“ poznamenal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam