Polsko musí zaplatit mužům, jež CIA věznila na jeho území

17.02.2015 20:20 | Zprávy
autor: čtk, mp

Polsko musí zaplatit odškodnění dvěma mužům, které na polském území americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zadržovala v tajném vězení pro podezřelé z terorismu. Evropský soud pro lidská práva definitivně zamítl žádost vlády ve Varšavě o odvolání proti rozsudku, podle něhož Polsko umožnilo CIA zřídit na svém území tajnou věznici. Dnes o tom informuje agentura Reuters.

Polsko musí zaplatit mužům, jež CIA věznila na jeho území
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Polsko také podle štrasburského tribunálu musí rychle ukončit vyšetřování ohledně toho, zda polští představitelé nesou vinu na tom, že vězení mohlo fungovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

22:50 „Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

Ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ľubošem Blahou (Smer) a Alexandrem Vondrou (ODS) vyvrcholila v…