Pomáhá vězňům po návratu na svobodu. Přes rádio poslala varování Jiřímu Kajínkovi

16.05.2017 19:02

Dagmar Doubravová z neziskové organizace Centrum Rubikon ohodnotila v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls šance na návrat snad nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka do normálního života. O šancích vězňů ví své, protože odsouzeným již delší dobu pomáhá v návratu do normálního života.

Pomáhá vězňům po návratu na svobodu. Přes rádio poslala varování Jiřímu Kajínkovi
Foto: Archiv KPR
Popisek: Ivana Zemanová s Jiřím Kajínkem

„Pro každého vězně je propuštění výhra,“ zahájila rozhovor s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou Doubravová. „Je však otázka, zda se propuštění vězni mají kam vrátit, zda mají rodinu, partnerku a tak podobně,“ pokračovala. Doba krátce po propuštění připomíná podle Doubravové boj o přežití. Důležité je, zda má propuštěný vězeň možnost najít práci. „Tady naše organizace Rubikon nabízí pomoc,“ prozradila dáma.

„Bohužel, zatím se nepodařilo, aby se ve státní správě povedlo umístit propuštěného vězně. Ale třeba u nás, v neziskové organizaci, pracují propuštění vězni a oni jsou velmi vděční za tu šanci,“ prozradila Doubravová.

Celý pořad naleznete zde.

Když se nějaký propuštěný vězeň obrátí na organizaci Rubikon, v první řadě se zkoumá, co dělal před nástupem trestu, či jak pracoval ve vězení. Kajínek se může opřít o svou popularitu, jenže se nabízí otázka, jak dlouho si udrží pozornost diváků.

„Myslím si, že pan Kajínek bude vystaven velké zkoušce jako všichni lidé, kteří se ocitli v showbyznysu. Bude si muset vyhodnotit, jak se připravit na dobu, až ten případný zájem opadne... Podle toho, co jsem o něm zjistila z médií, je to člověk inteligentní, který podle mého udělá všechno pro to, aby se tam nemusel vrátit,“ vyjádřila na závěr svůj názor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila

7:21 VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila

Jak jsme vás již informovali, Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 se rozhodli pro svůj volební spo…