Pomalu přituhuje, varuje komentátor Jindřich Šídlo. Kvůli ČT

08.02.2020 16:50

Volební výbor Poslanecké sněmovny rozhodl, kteří z více než sta kandidátů do Rady České televize a do Rady Českého rozhlasu postoupí do užšího výběru. Podle šéfkomentátora serveru Seznam zprávy se ukazuje, že přituhuje,

Pomalu přituhuje, varuje komentátor Jindřich Šídlo. Kvůli ČT
Foto: Koláž
Popisek: Česká televize

Debata o členech mediálních rad – Rady České televize a Rady Českého rozhlasu – postoupila do dalšího kola. Volební výbor Sněmovny nechal projít sítem víc než stovku kandidátů, kteří se chtěli stát členy rad, a do užšího výběru poslal 18 adeptů na šest míst v Radě ČT a 6 adeptů na dvě místa v Radě ČRo.

Komentátora Jindřicha Šídla zaujalo, že v užším výběru pro Radu České televize se ocitli např. moderátor Luboš Xaver Veselý nebo ekonomka Hana Lipovská. Ani jeden z nich se nakonec nemusí stát členem rady, ale z tohoto předvýběru je jasné, kdo ve Sněmovně hraje prim.

Jde o koalici, kterou Šídlo v textu pro Český rozhlas nazývá „koalice přátel Miloše Zemana“. Jde o politiky ANO, ČSSD, o komunisty a o členy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Tato koalice se netají tím, že má obrovské výhrady k práci zpravodajství ČT, a pokud svou nechuť přetaví v činy, může se stát, že i Českou televizi čeká maďarský či polský scénář – tedy podřízení ČT vůli politiků skrze ty správné radní.

„Není taky nutné ani fér hned tvrdit, že nás tenhle scénář čeká, i kdyby se do rady dostali už zmiňovaní kandidáti. Jisté jsou jen dvě věci. Pomalu přituhuje. A jedinou možnou odpovědí ČT na nové poměry musí být stejný výkon, jaký předvádí doteď. Pokud se ji držitelé moci rozhodnou umravnit, nikdo jim v tom nezabrání. Ovšem aspoň to bude vidět a bude jasné, že jde o výsledek politického tlaku, a ne vlastní, ustrašené reakce na nové poměry. Nezávislá žurnalistika z podstaty není úplně jednoduchá práce.“ uzavřel Šídlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…