Pomník rudoarmějců v Brně někdo polil červenou barvou, případ již řeší policie

24. 10. 2019 20:26

Pomník rudoarmějců v Brně-Králově Poli kdosi polil červenou barvou. Strážníci případ pro podezření ze spáchání trestného činu předali státním policistům. V tiskové zprávě to dnes uvedl Pavel Šoba z tiskového oddělení strážníků.

Pomník rudoarmějců v Brně někdo polil červenou barvou, případ již řeší policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Poškození památníku padlým rudoarmějcům ve středu hlídce v Králově Poli nahlásil muž, který tam uklízel ulici. „Strážníci vzápětí uviděli, že pomník v Božetěchově ulici pokrývá ve spodní části červená barva, která místy ještě stékala,“ uvedl mluvčí. Barva je ve spodní části pomníku nad nápisem.

Pro podezření ze spáchání trestného činu předali strážníci poznatky k případu republikovým policistům, uvedl mluvčí. Nabízí se právní kvalifikace poškození cizí věci, za které hrozí až roční vězení.

Památník je kulturní památkou. Místo je zároveň pohřebištěm padlých vojáků. V minulosti byl opakovaně terčem vandalů, pomalován byl například hákovým křížem. V centru pozornosti byl především v roce 2007, kdy z něj tehdejší místostarosta Králova Pole René Pelán nechal odstranit symbol srpu a kladiva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…