Poplach v Německu. AfD dotahuje sociální demokraty

06.05.2016 13:52

Protiislamistická strana Alternativa pro Německo (AfD) už dosahuje tří čtvrtin podpory, jíž se nyní těší vládní německá sociální demokracie (SPD). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu německého veřejného mínění, o kterém informují Britské listy.

Poplach v Německu. AfD dotahuje sociální demokraty
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Ve středu byl publikován nedělní průzkum německých volebních preferencí od společnosti Infratest dimap, která spolupracuje například s televizí ARD. Sesbíraná data ukazují, že AfD by volilo 15 % dotázaných, 14 % v bývalých západních a 21 % v bývalých východních spolkových zemích, zatímco SPD od roku 2005 spadla z 35 % na současných 20 %. CDU Angely Merkelové by volilo 33 % dotázaných.

Celý text je ZDE

Souběžně byl zveřejněn také průzkum zjišťující postoje k terorismu a islámu objednaný tabloidem Bild u společnosti Insa. Podle něj jen 22 % Němců je přesvědčeno, že islám patří do jejich země, zatímco 61 % se domnívá, že islám do Spolkové republiky nepatří.

Průzkum ukázal, že postoje německé veřejnosti meziročně výrazně přitvrdily. Podobné šetření v lednu 2015 zjistilo, že s tvrzením „islám do Německa patří“ souhlasilo 37 % respondentů, zatímco 47 % nesouhlasilo. Kategoričnost odmítání islámu zjemňuje postoj k jednotlivým německým muslimům, o nichž si téměř polovina dotázaných myslí, že do země patří, zatímco 30 % nechce v Německu ani ty. 49 % dotázaných vyjádřilo obavu z „islamizace“ Německa, zatímco 39 % se jí nebojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…