Poprask v Británii: Děti ve třídě znepokojil třicetiletý školák, nejspíš imigrant. Prý mu je ale 15 let

03.11.2018 19:38

Studenty střední školy v anglickém měste lpswich pohoršoval ve třídě třicetiletý školák, kterým je pravděpobně žadatel o azyl, jenž do instituce začal docházet na začátku roku. Britské ministerstvo vnitra tak nyní prověřuje stížnost vystrašených rodičů. Jeden z učitelů pak udělal s migrantem krátký proces a poté, co začala kauza eskalovat, ho dal vyhodit ze školy.

Poprask v Británii: Děti ve třídě znepokojil třicetiletý školák, nejspíš imigrant. Prý mu je ale 15 let
Foto: Vít Hassan
Popisek: Poslední den v provizorním táboře „Džungle“ u Calais. Dnes francouzské úřady začaly asi týdenní akci na jeho vyklizení. Jde o přesídlení cca 8000 migrantů

„Jak je možné, že na matematiku s námi chodí třicetiletý muž?“ napsal nechápavě jeden z žáků na sociálních sítích v příspěvku, k němuž připojil i fotografii. Podle některých studentů, které citoval britský tisk, muž o svém věku, údajně prý 15 let, úřadům lhal, aby získal přístup ke vzdělání. Podle bulvárního tisku mluví dotyčný velmi špatně anglicky a pochází patrně z Íránu.

Na nestadardní situaci okamžite zareagovali i rodiče dětí. Přítomnost dospělého muže mezi studenty je velmi znepokojila a kromě toho některé znejistila i prvotní reakce učitelů. „Šel jsem do školy, abych na příliš starého studenta upozornil, ale učitel se mě snažil umlčet tím, že má všechny potřebné dokumenty a všechno je v pořádku,“ popsal zklamaně Lewis Forte, který je otcem jedné z žákyň.

Jiní z rodičů se k celé zaležitosti vyjadřovali na sociálních sítích. „Doporučuji všem, kteří mají děti ve třídě s tímto mužem, aby je neposílali do školy. Alespoň než policie případ vyšetří,“ varovali. Ačkoli prý některé děti mohou vypadat starší než jejich vrstevníci, rozhodně to podle nich není případ zmíněného studenta.

Samo ministerstvo v prohlášení uvedlo, že podobné individuální případy zpravidla nekomentuje a blíže vyjádřit se nechtěla ani škola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…