Pořádkové jednotky budou na Šluknovsku až do června. Policie je chválí

16.12.2011 15:59

Policejní pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku až do června příštího roku. Od února budou také připraveni první členové vznikající padesátičlenné speciální pořádkové jednotky ve Varnsdorfu.

Pořádkové jednotky budou na Šluknovsku až do června. Policie je chválí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté udržují pořádek
reklama

Policejní pořádkové jednotky byly na Šluknovsko nasazeny pár dní po vypuknutí srpnových nepokojů. Původně se plánovalo, že v regionu zůstanou jen do konce roku, během listopadové návštěvy Jana Kubiceho ale ministr vnitra připustil, že by zde mohly být i v roce 2012.

Nyní mluvčí Rumburku Gabriela Doušová oznámila, že jednotky budou na Šluknovsku až do června. Potvrdila to i vedoucí územního odboru Policie ČR v Děčíně Alice Zemanová. "Samozřejmě, že v průběhu času může policejní prezidium situaci vyhodnotit jinak a případně i jednotky odvolat, ale zatím máme přislíbeno, že zde tyto síly zůstanou zatím do začátku léta," uvedla Zemanová.

Policisté v kraji si příslušníky pořádkových jednotek chválí. "Speciální pořádkové jednotky nám hlídají bezpečnost na ulicích, v nočních klubech, hernách, a naši policisté a kriminalisté se tak mohou účinněji a ve větší míře věnovat řešení a odhalování kriminality," pochvaluje si zástupce vedoucí obvodního oddělení policie v Rumburku František Steinbach.

„Rozhodně se nám teď pracuje lépe a kvalitněji, zvyšuje se objasněnost případů a bezpečnost ve městech. Kéž by to už takto chtělo zůstat,“ dodal Steinbach.

Stávající pořádkové jednotky brzy doplní i nová speciální pořádková jednotka, která bude dočasně sídlit ve Varnsdorfu. "Situace s výběrem uchazečů není jednoduchá. Výběrové řízení je náročné, nábor je obtížný a bohužel, odpad uchazečů je obrovský. Stává se nám, že z 15 lidí projde přes psychotesty jen jeden," posteskla si Zemanová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…